پروین

دسته‌ای از شش ستاره درخشان در صورت فلکی ثور، ثریا

جنسیت اسم پروین

دختر

پروین به انگلیسی

parvin

تعداد پروین ها در ایران

562,032

تلفظ پروین به فارسی

پَروين

ریشه اسم پروین

فارسی

تلفظ پروین به انگلیسی

/parvin/

رنگ اسم پروین

قرمز

ابجد اسم پروین

268

ابجد وسیط اسم پروین

30

ابجد صغیر اسم پروین

18

درباره نام پروین

پروین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پروین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پروین که در انگلیسی به صورت parvin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 562,032 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پروین

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم پروین و معنی اسم پروین

ریشه اسم پروین

همانطور که گفتیم ریشه اسم پروین فارسی می باشد و تلفظ پروین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَروين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parvin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پروین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پروین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پروین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پروین در فرهنگ فارسی عمید:
چند ستارۀ درخشان در صورت فلکی ثور که از تعداد بسیاری ستاره تشکیل شده ولی فقط شش ستارۀ آن با چشم دیده می‌شود که در یک جا به صورت خوشه‌ای جمع شده و با هم در فضا حرکت می‌کنند.

معنی اسم پروین در ثبت احوال

(اوستايي) ۱- (در نجوم) دسته‌اي از شش ستاره‌ي درخشان در صورت فلكيِ ثور؛ ثريا، هفت خواهران، خوشه‌ي پروين؛ ۲- (در قديم) (به مجاز) اشك؛ ۳- (اَعلام) پروين اعتصامي [۱۲۸۵-۱۳۲۰ شمسی] مشهورترين زن شاعر ايران.

حروف ابجد و طالع بینی نام پروین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پروین عدد " 268 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پروین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پروین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پروین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پروین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخشان، بینا، شاد، مسرور، درست‌کار، معتمد

ترکیب دو اسم فاطمه و سارا (رانده شده از آتش و خالص)

ترکیب دو اسم علی و سینا (بلندقدر و سوراخ کننده)

جمع آيه، نشانه‌ها، علامت‌ها

دارنده نیکی، نام سه تن از پادشاهان ایرانی از سلسله‌ی هخامنشی

نجیب، اصیل

حق، درست

تحسین شده، نیکو کردار، از نام‌های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران