پروشات

بسیار شاد، نام همسر داریوش دوم پادشاه هخامنشی

جنسیت اسم پروشات

دختر

پروشات به انگلیسی

porushat

تعداد پروشات ها در ایران

1,155

تلفظ پروشات به فارسی

پروشات

ریشه اسم پروشات

فارسی

تلفظ پروشات به انگلیسی

/porušāt/

رنگ اسم پروشات

نیلی

ابجد اسم پروشات

909

ابجد وسیط اسم پروشات

23

ابجد صغیر اسم پروشات

20

درباره نام پروشات

پروشات یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پروشات را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پروشات، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,155 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پروشات

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم پروشات و معنی اسم پروشات

ریشه اسم پروشات

همانطور که گفتیم ریشه اسم پروشات فارسی می باشد و تلفظ پروشات در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پروشات " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /porušāt/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پروشات بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پروشات در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پروشات در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پروشات در لغت نامه دهخدا:
ملکه ایران، زن داریوش دوم و دختر اردشیر اول (درازدست ) هخامنشی از زن بابلی آندیا یا آندریا نام، شاید به پارسی قدیم به معنی پرشاد بوده یا آنکه نامش نزدیک به لفظ پریزاد بوده است.

معنی اسم پروشات در ثبت احوال

(= پروشاتو= پاروساتيس) ۱- (در پارسي باستان puršātu) به معني پرشاد؛ ۲- (در يوناني prysates) ۳- (اَعلام) ۱) ملكه‌ي ايران، زن داريوش دوم و دختر اردشير اول هخامنشي (درازدست) از زنِ بابلي او به نام آنديا /āndiā/ يا آندريا/āndriā/؛ ۲) دختر اردشير سوم هخامنشی (اخس) و آتوسا، وي به ازدواج اسكندر درآمد.

حروف ابجد و طالع بینی نام پروشات

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پروشات عدد " 909 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پروشات گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پروشات چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پروشات

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پروشات

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ابر، میغ، توده بخار آب

لقب حضرت ابراهیم و نامی در پارسی باستان

همچون دل، مثل قلب، (به مجاز) داراي احساس و عاطفه

مانند در و گوهر، (به مجاز) گران بها و ارزشمند

ترکیب دو اسم محمد و یاسین (ستوده و نام سی و ششمین سوره قرآن مجید)

گیتی، جهان، کره زمین، نزدیک‌تر

(به مجاز) قبله، عبادت‌گاه، پیشگاه مجلس

اشک، سرشک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید