پرنیان

پارچه ابریشمی دارای نقش و نگار

جنسیت اسم پرنیان

دختر

پرنیان به انگلیسی

parniyan

تعداد پرنیان ها در ایران

47,160

تلفظ پرنیان به فارسی

پَرنيان

ریشه اسم پرنیان

فارسی

تلفظ پرنیان به انگلیسی

/parniyān/

رنگ اسم پرنیان

زرد

ابجد اسم پرنیان

313

ابجد وسیط اسم پرنیان

27

ابجد صغیر اسم پرنیان

18

درباره نام پرنیان

پرنیان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پرنیان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پرنیان که در انگلیسی به صورت parniyan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 47,160 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پرنیان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم پرنیان و معنی اسم پرنیان

ریشه اسم پرنیان

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرنیان فارسی می باشد و تلفظ پرنیان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَرنيان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parniyān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرنیان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرنیان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرنیان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پرنیان در فرهنگ فارسی :
پرنون، پرن: ابریشم، حریر، پارچه ابریشمی گلدار، حریر چینی منقش، حریر منقش، حریر پرنو، پرنون لاد. کاغذ یا پارچه‌ای از حریر که بر آن چیز می‌نوشتند. پرد. نقاشی تابلو. قسمی انگور از نوع خوب. شمشیر. یا چون پرنیان گشتن: نرم و لطیف شدن. یا دار پرنیان. یا قول یا گفتار چون پرنیان. سخت نرم و لطیف.

معنی اسم پرنیان در فرهنگ فارسی معین :
حریر منقش، دیبای چینی. پارچه ابریشمی گل دار. پرده نقاشی.

معنی اسم پرنیان در واژه‌نامه آزاد :
واژە پرنیان از دو جزء تشکیل ش دە، پر+ نیان. پر به معنی پر پرندگان می‌باشد. جزء دوم نیان یک کلمە مادی (کردی) است بە معنی نرم می‌باشد. پرنیان معنی پر نرم می‌دهد یا هر چیزی کە خیلی نرم باشد.

معنی اسم پرنیان در ثبت احوال

۱- (در قديم) پارچه‌اي ابريشمي داراي نقش و نگار؛ ۲-نوعي پارچه‌ي حرير كه براي نوشتن به كار مي‌بردند؛ ۳- پرده‌ي نقاشي.

حروف ابجد و طالع بینی نام پرنیان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرنیان عدد " 313 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرنیان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پرنیان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرنیان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرنیان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارنده‌ی جلوه‌ آفتاب و كسی كه تابش مهر دارد، نام یکی از پادشاهان كابل

بانوی خوش چهره

ترکیب دو اسم محمد و ابراهیم (ستوده و پدر مهربان)

آرزو، امید، توقع

پایتخت و بزرگترین شهر کشور استونی

بسيار دوست داشتني، با ارزش، زیبا و ظریف، عزيز و گرامي، معشوق

بزرگ ایل و طایفه

منسوب به کتان، (به مجاز) زیبا و باطراوت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید