پرنگ

برق شمشیر، فروغ و جلا

جنسیت اسم پرنگ

دختر

پرنگ به انگلیسی

parang

تعداد پرنگ ها در ایران

1,179

تلفظ پرنگ به فارسی

پَرَنگ

ریشه اسم پرنگ

فارسی

تلفظ پرنگ به انگلیسی

/pa(e)rang/

رنگ اسم پرنگ

زرد

ابجد اسم پرنگ

272

ابجد وسیط اسم پرنگ

22

ابجد صغیر اسم پرنگ

13

درباره نام پرنگ

پرنگ یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پرنگ دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پرنگ که در انگلیسی به صورت parang نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,179 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پرنگ

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم پرنگ و معنی اسم پرنگ

ریشه اسم پرنگ

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرنگ فارسی می باشد و تلفظ پرنگ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَرَنگ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pa(e)rang/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرنگ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرنگ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرنگ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پرنگ در لغت نامه دهخدا:
فروغ و برق شمشیر و تیغ جوهردار را گویند و به عربی فِرِند خوانند، رُبد، جوهر، گوهر، رونق و جلا و تلألؤ و برق هر چیز، شمشیر گوهردار، برنج و آن فلزی است مرکب از مس و روی

معنی اسم پرنگ در فرهنگ فارسی:
نوعی فلز که آنرا برنج خوانند، برنگ

معنی اسم پرنگ در فرهنگ معین:
۱. برق شمشیر ۲. شمشیر جوهردار

معنی اسم پرنگ در فرهنگ فارسی عمید:
۱. جوهر شمشیر، برق شمشیر ۲. تیغ جوهردار ۳. برق و جلا

معنی اسم پرنگ در ثبت احوال

۱- فروغ و برق شمشیر؛ ۲- (در عربی) فِرند؛ ۳- پَرَند، ربد، جوهر، گوهر؛ ۴- رونق، جلد، تلألؤ و برق هر چیز؛ ۵- نوعی فلز مرکب از مس و روی، برنج؛ ۶- (به مجاز) زيبا و پر فروغ.

حروف ابجد و طالع بینی نام پرنگ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرنگ عدد " 272 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرنگ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پرنگ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرنگ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرنگ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگوارتر، با شرف تر

(به مجاز) زاییده‌ي ایل، فرزند ایل

زاده مهر و محبت، زاده خورشید

آرزو، خواستن چیزی همراه با فروتنی و تواضع

جوانمرد صالح و شايسته

منسوب به ماه، روشن و زیبا همچون ماه

ترکیبی از دو اسم محمد و قادر (ستوده و توانا)

دختر خورشید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید