پرند

پرن، پارچه ابریشمی بدون نقش ونگار، حریر ساده

جنسیت اسم پرند

دختر

پرند به انگلیسی

parand

تعداد پرند ها در ایران

5,574

تلفظ پرند به فارسی

پَرَند

ریشه اسم پرند

فارسی

تلفظ پرند به انگلیسی

/parand/

رنگ اسم پرند

بنفش

ابجد اسم پرند

256

ابجد وسیط اسم پرند

18

ابجد صغیر اسم پرند

15

درباره نام پرند

پرند یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پرند را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پرند، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 5,574 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پرند

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم پرند و معنی اسم پرند

ریشه اسم پرند

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرند فارسی می باشد و تلفظ پرند در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَرَند " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parand/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرند بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرند در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرند در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پرند در فرهنگ فارسی عمید:
۱. (زیست‌شناسی) درختچه‌ای کوچک از تیرۀ ریواس، با بوتۀ پرشاخ، ساقۀ خاکستری، برگ‌های باریک و نوک‌تیز، و میوۀ بال‌دار.
۲. [قدیمی] نوعی پارچۀ ابریشمی ساده و بی‌نقش؛ حریر
۳. تیغ و شمشیر برّان و جوهردار

معنی اسم پرند در فرهنگ فارسی معین:
۱ - حریر ساده ، ابریشم بی نقش . ۲ - شمشیر، شمشیر جوهردار.

معنی اسم پرند در لغت نامه دهخدا:
جامه ٔ ابریشمین بی نقش و ساده. فرند.ابریشمینه ٔ سیاه بهترینش ختائی. حریر. حریر ساده. بافته ٔ ابریشمی.. پَرن. پَرنا. حریر ساده یعنی پرنیان بی نقش.

معنی اسم پرند در ثبت احوال

(= پرن، پروين) ۱- (در قديم) نوعي پارچه‌ي ابريشميِ ساده و بدون نقش و نگار، حرير ساده؛ ۲- (در گياهي) گروهي از گياهان درختچه‌اي از خانواده علف هفت بند كه در نواحي بياباني و نيمه بياباني مي‌رويند.
+ ن.ك.
پرن و پروين.
۱- و ۲-

حروف ابجد و طالع بینی نام پرند

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرند عدد " 256 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرند گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پرند چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرند

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرند

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خشنود، راضی

ترکیب دو اسم محمد و مجید (ستوده و بزرگوار)

رسول خدا، از القاب پیغمبر اکرم (ص) .

فولاد، نام پهلوانی در زمان کیقباد

نان فروش دورگرد، خرد کننده، نام یکی از اصحاب پیامبر اسلام (ص)

مرغابی ماه گونه، (به مجاز) زیبارو

متمدن، شهرنشین

نام قله‌ای معروف از رشته کوه‌های زاگرس در استان فارس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید