پرنا

پرنیان، پارچه ابریشمی دارای نقش و نگار

جنسیت اسم پرنا

دختر

پرنا به انگلیسی

parna

تعداد پرنا ها در ایران

1,226

تلفظ پرنا به فارسی

پَرنا

ریشه اسم پرنا

فارسی

تلفظ پرنا به انگلیسی

/parnā/

رنگ اسم پرنا

سبز

ابجد اسم پرنا

253

ابجد وسیط اسم پرنا

15

ابجد صغیر اسم پرنا

12

درباره نام پرنا

پرنا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پرنا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پرنا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,226 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پرنا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم پرنا و معنی اسم پرنا

ریشه اسم پرنا

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرنا فارسی می باشد و تلفظ پرنا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَرنا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parnā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرنا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرنا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرنا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پرنا در فرهنگ فارسی معین :
لباس لطیف و منقش

معنی اسم پرنا در لغت‌نامه دهخدا :
دیبای منقش در غایت لطافت و نزاکت، پرنو، پرنون، پرنیا.

معنی اسم پرنا در ثبت احوال

(در قديم) پرنيان، پارچه‌ ابريشمي داراي نقش و نگار.

حروف ابجد و طالع بینی نام پرنا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرنا عدد " 253 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرنا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پرنا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرنا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرنا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مایه ی افتخار نژاد آریایی، مظهر زیبایی و جمال نژاد آریایی

زن زاهد

شبان، چوپان

صبرکننده، شکیبا

ترکیب دو اسم محمد و مبین (ستوده و آشکارکننده)

ترکیب دو اسم امیر و مختار (فرمانده و صاحب اختیار)

عبادت، پرستش، دعا، ستایش

خردمند و بزرگوار، عاقل و گرامی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید