پرمیس

بانوی دانا دانشمند یا بانوی پرمهر

جنسیت اسم پرمیس

دختر

پرمیس به انگلیسی

parmis

تعداد پرمیس ها در ایران

912

تلفظ پرمیس به فارسی

پَرميس

ریشه اسم پرمیس

فارسی

تلفظ پرمیس به انگلیسی

/parmis/

رنگ اسم پرمیس

نیلی

ابجد اسم پرمیس

312

ابجد وسیط اسم پرمیس

26

ابجد صغیر اسم پرمیس

17

درباره نام پرمیس

پرمیس یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پرمیس را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پرمیس، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 912 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پرمیس

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم پرمیس و معنی اسم پرمیس

ریشه اسم پرمیس

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرمیس فارسی می باشد و تلفظ پرمیس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَرميس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parmis/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرمیس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرمیس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرمیس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پارمیس، نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی، پارمیدا تغییر یافته نام اوستایی پرومیثه یا پرومیزد و به معنی بانوی دانا دانشمند یا بانوی پرمهر است .

معنی اسم پرمیس در ثبت احوال

(اَعلام) نوه‌ي كوروش كه زن داريوش بود.

حروف ابجد و طالع بینی نام پرمیس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرمیس عدد " 312 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرمیس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پرمیس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرمیس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرمیس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

داستان، حکایت، روایت، جدید، نو

خاموش، بي صدا، ساكت

ماهرو، ماهچهر

قطره‌های آب که از ابر فروچکد

صدای جریان شدید آب

چتر، سایبان، چادر

نام چشمه ای در نزدیکی کعبه

نازی، منسوب به ناز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید