پرشان

رزمجو، مبارز، دلاور

جنسیت اسم پرشان

پسر

پرشان به انگلیسی

parshan

تعداد پرشان ها در ایران

826

تلفظ پرشان به فارسی

پَرشان

ریشه اسم پرشان

پهلوی , اوستایی

تلفظ پرشان به انگلیسی

/paršān/

رنگ اسم پرشان

آبی

ابجد اسم پرشان

553

ابجد وسیط اسم پرشان

15

ابجد صغیر اسم پرشان

15

درباره نام پرشان

پرشان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پرشان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پرشان، به خاطر ریشه پهلوی , اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 826 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پرشان

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم پرشان و معنی اسم پرشان

ریشه اسم پرشان

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرشان پهلوی , اوستایی می باشد و تلفظ پرشان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَرشان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /paršān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرشان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرشان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرشان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

رزمجو، مبارز، دلاور

معنی اسم پرشان در ثبت احوال

(از اوستایی، paršāna)، رزمجو .

حروف ابجد و طالع بینی نام پرشان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرشان عدد " 553 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرشان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پرشان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرشان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرشان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سرنیزه، نابودکننده دشمن

ستاره، نام نوعی گیاه، نام مادر گرامی حضرت امام رضا (ع) امام هشتم شيعيان

داستان، حکایت، روایت، جدید، نو

به یاد بمان، (به مجاز) عزیز و گرامی

پاک، پارسا، زکی

یگانه، آن که در نوع خود بی نظیر و منحصر به فرد است، از نام‌های خداوند

آهو، غزال، چشمِ زیبا

ترکیب دو اسم امیر و ارشیا (پادشاه و تخت و اورنگ پادشاهان)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید