پرسا

پرسان، جویان، پرسشگر

جنسیت اسم پرسا

دختر

پرسا به انگلیسی

porsa

تعداد پرسا ها در ایران

778

تلفظ پرسا به فارسی

پُرسا

ریشه اسم پرسا

فارسی

تلفظ پرسا به انگلیسی

/porsā/

رنگ اسم پرسا

طلایی

ابجد اسم پرسا

263

ابجد وسیط اسم پرسا

13

ابجد صغیر اسم پرسا

13

درباره نام پرسا

پرسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پرسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پرسا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 778 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پرسا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم پرسا و معنی اسم پرسا

ریشه اسم پرسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرسا فارسی می باشد و تلفظ پرسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پُرسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /porsā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پرسا در لغت نامه دهخدا:
صفت فاعلی دائمی، پرسنده، خبرگیرنده، پرسان، سائل

معنی اسم پرسا در فرهنگ معین:
جویا، پرسنده

معنی اسم پرسا در فرهنگ فارسی عمید:
= پرسیدن

معنی اسم پرسا در ثبت احوال

پرسنده، جستجوگر، پرسشگر.

حروف ابجد و طالع بینی نام پرسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرسا عدد " 263 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پرسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جوانمرد

مانند آریایی، نجیب‌زاده آریایی، رنگین کمان

یار حضرت مهدی (عج)

شریک خوب، صاحب اخلاق و رفتار نیکو

ترکیب دو اسم منیر و اعظم (درخشان و بزرگوارتر)

نگهبان ماه

نفس کامل و انسان نیکوکار، صاحب گفتار و کردار نیک، از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیب دو اسم فاطمه و سارا (رانده شده از آتش و خالص)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید