پردیس

بهشت، باغ، بستان

جنسیت اسم پردیس

دختر

پردیس به انگلیسی

pardis

تعداد پردیس ها در ایران

33,915

تلفظ پردیس به فارسی

پَرديس

ریشه اسم پردیس

فارسی

تلفظ پردیس به انگلیسی

/pardis/

رنگ اسم پردیس

نیلی

ابجد اسم پردیس

276

ابجد وسیط اسم پردیس

26

ابجد صغیر اسم پردیس

17

درباره نام پردیس

پردیس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پردیس دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پردیس که در انگلیسی به صورت pardis نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 33,915 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پردیس

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم پردیس و معنی اسم پردیس

ریشه اسم پردیس

همانطور که گفتیم ریشه اسم پردیس فارسی می باشد و تلفظ پردیس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَرديس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pardis/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پردیس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پردیس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پردیس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی پردیس در ویکی پدیا:
پردیس در زبان فارسی نامی بوده برای باغ‌هایی بزرگ و جنگل مانند در زمان ساسانیان یا اشکانیان که در آن‌ها جانوران گوناگونی آزادانه زندگی می‌کردند.

معنی پردیس در فرهنگ معین:
فردوس، بستان.

معنی پردیس در فرهنگ فارسی عمید:
باغ،بستان.

معنی اسم پردیس در ثبت احوال

۱- (= فردوس)، بهشت؛ ۲- (در قديم) (در ساختمان) فضاي سبز و گل كاري شده‌ي اطراف ساختمان.

حروف ابجد و طالع بینی نام پردیس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پردیس عدد " 276 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پردیس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پردیس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پردیس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پردیس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فریادرس، از نامهای خداوند

مشتاق و آرزومند

فرازنده، دادخواه، رساننده حدیث از حضرت رسول (ص)

ذبح شده، قربانی

نام پرنده ای خوش آواز، نام یکی از چهار لهجه‌ی اصلی زبان کردی

گل چهره، آنکه سیمایی چون گل دارد، زیباروی

ترکیب دو اسم امیر و ابراهیم (فرمانروا و پدر مهربان)

چشم به راه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید