پرتو

درخشش، تلألؤ، روشنایی

جنسیت اسم پرتو

دختر

پرتو به انگلیسی

partow

تعداد پرتو ها در ایران

2,774

تلفظ پرتو به فارسی

پَرتو

ریشه اسم پرتو

فارسی

تلفظ پرتو به انگلیسی

/parto(w)/

رنگ اسم پرتو

سبز

ابجد اسم پرتو

608

ابجد وسیط اسم پرتو

22

ابجد صغیر اسم پرتو

16

درباره نام پرتو

پرتو یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پرتو را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پرتو، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,774 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پرتو

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم پرتو و معنی اسم پرتو

ریشه اسم پرتو

همانطور که گفتیم ریشه اسم پرتو فارسی می باشد و تلفظ پرتو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پَرتو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /parto(w)/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پرتو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پرتو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پرتو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پرتو در فرهنگ فارسی عمید :
۱- روشنایی که از یک جسم نورانی ظاهر شود؛ فروغ؛ روشنی؛ شعاع.
۲- اثر؛ تٲثیر
۳- (فیزیک) اشعه.
۴- تابیدن؛ درخشیدن.
۵- روشنایی دادن.

معنی اسم پرتو در فرهنگ فارسی معین :
۱ - فروغ و روشنایی . ۲ - بازتاب نور. ۳ - اثر، تأثر.

معنی اسم پرتو در فرهنگ فارسی :
فروغ، روشنی، شعاع، روشنایی که ازجسم نورانی است
( اسم ) ۱- فروغ و روشنایی و شعاع که از جرمی نورانی ظاهر شود روشنی نور تابش ضیائ . ۲- انعکاس نور. ۳- اثر تائ ثر ۴- آسیب صدمه . ۵- شعاع .

معنی اسم پرتو در ثبت احوال

۱- شعاعي كه از منبع نوراني يا گرما ساطع مي‌شود، درخشش، تلألؤ، روشنايي؛ ۲- (به مجاز) اثر، تأثير.

حروف ابجد و طالع بینی نام پرتو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پرتو عدد " 608 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پرتو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پرتو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پرتو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پرتو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

لقب حضرت ابراهیم و نامی در پارسی باستان

مرید و دوستدار امام حسین (ع).

دارای شرف و افتخار، بزرگوار، با اصل و نسب ،مؤنث شریف، ارزشمند، عالی، سید، ارجمند

فکر، اندیشه

کوه بلند و بزرگ، نام رشته كوهی در شمال ايران، نام پهلوانی افسانه‌ای

شبيه به خورشيد، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم محمد و مسیحا (ستوده و لقب حضرت عیسی)

آن‌که میان دو نفر به عدالت حکم کند، (به مجاز) خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید