پدیده

چیز تازه پدید آمده، بی مانند در گذشته

جنسیت اسم پدیده

دختر

پدیده به انگلیسی

padide

تعداد پدیده ها در ایران

1,524

تلفظ پدیده به فارسی

پديده

ریشه اسم پدیده

فارسی

تلفظ پدیده به انگلیسی

/padide/

رنگ اسم پدیده

صورتی

ابجد اسم پدیده

25

ابجد وسیط اسم پدیده

27

ابجد صغیر اسم پدیده

18

درباره نام پدیده

پدیده یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پدیده دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پدیده که در انگلیسی به صورت padide نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,524 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پدیده

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم پدیده و معنی اسم پدیده

ریشه اسم پدیده

همانطور که گفتیم ریشه اسم پدیده فارسی می باشد و تلفظ پدیده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پديده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /padide/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پدیده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پدیده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پدیده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پدیده در فرهنگ فارسی:
رویداد یا وضعیت یا واقعیت مشهود


معنی اسم پدیده در فرهنگ معین:
۱. آن چه مشاهده یا به وسیله حواس ادارک می شود ۲. چیز تازه پدید آمده، نوظهور، بی مانند در گذشته

معنی اسم پدیده در فرهنگ فارسی عمید:
۱. آنچه با حواس ظاهری احساس شود، پدیدار.
۲. شخصی یا چیزی که در موردی خاص برجسته شده باشد.

معنی اسم پدیده در ثبت احوال

1- (در فلسفه) آنچه اتفاق مي‌افتد يا وجود دارد و مي‌توان آن را تجربه كرد؛ 2- پديدار؛ 3- (به مجاز) شخص، چيز يا حادثه‌ي چشمگير.

حروف ابجد و طالع بینی نام پدیده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پدیده عدد " 25 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پدیده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پدیده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پدیده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پدیده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جوانه گل، غنچه

نام ستاره‌ای درخشان

نام نوعی آهو، (به مجاز) آفتاب، چشمه‌ی آفتاب، زیبارو

علمی که توسط آن مواد کم بها مانند مس را به طلا تبدیل کنند، نادر و کمیاب

ترکیبی از دو اسم امید و رضا (انتظار و خشنود)

ترکیب دو اسم فاطمه و بهار (رانده شده از آتش و دوره شادابی هر چیزی)

چهره، صورت، نشان، ظاهر شخص

تخت پادشاهی، (به مجاز) فر و شکوه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید