پدرام

آراسته، نیکو، خوش‌دل، شاد، سرسبز و خرم، مبارک، شادی، خوشحالی

جنسیت اسم پدرام

پسر

پدرام به انگلیسی

pedram

تعداد پدرام ها در ایران

81,465

تلفظ پدرام به فارسی

پدرام

ریشه اسم پدرام

فارسی

تلفظ پدرام به انگلیسی

/pedrām/

رنگ اسم پدرام

بنفش

ابجد اسم پدرام

247

ابجد وسیط اسم پدرام

21

ابجد صغیر اسم پدرام

15

درباره نام پدرام

پدرام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پدرام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پدرام که در انگلیسی به صورت pedram نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 81,465 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پدرام

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم پدرام و معنی اسم پدرام

ریشه اسم پدرام

همانطور که گفتیم ریشه اسم پدرام فارسی می باشد و تلفظ پدرام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پدرام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pedrām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پدرام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پدرام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پدرام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پدرام در فرهنگ فارسی عمید :
خوش و خرم. نیکو و آراسته. فرخ، خجسته. پاینده.

معنی اسم پدرام در لغت نامه‌دهخدا :
خرّم و آراسته و نیکو باشد مثل باغ و مجلس و خانه و جهان و عیش و روزگار. دلگشای. خوش :

خسرو محمد که عالم پیر
از عدل او تازه گشت و پدرام .

فرخی


معنی اسم پدرام در فرهنگ فارسی معین :
آراسته، نیکو. خوش وخرم. خجسته، فرخ. همیشه، پاینده.

معنی اسم پدرام در فرهنگ فارسی :
آراسته، نیکو. خوشدل، شاد، خرم، خوش، مبتهج، مقابل درشت ناپدرام، بدرام. مبارک، فرخ، خجسته، بفال نیک، مقابل شوم. همیشه، دایم، پاینده. سهل، مقابل درشت حزن. درست، صحیح. مرتب، منظم، منتظم، مقابل شوریده. جای خواب و آرام. شادی، خوشی.

معنی اسم پدرام در ثبت احوال

۱- آراسته؛ ۲- نيكو؛ ۳- خوشدل، شاد؛ ۴- سرسبز وخرم؛ ۵- مبارك، فرخ، خجسته؛ ۶- شادي، خوشحالي.

حروف ابجد و طالع بینی نام پدرام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پدرام عدد " 247 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پدرام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم پدرام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پدرام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پدرام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به سام، آتش

شیر درنده، (به مجاز) مرد شجاع و دلير

میل شدید به خوردن انواع خوردنی

يابنده، بهره‌مند، كسی كه به مقصود و مطلوب خود برسد

پادشاه ماه

دانا، آگاه، از نام‌های خداوند

قسمت کننده، نام فرزند امام حسن (ع) كه در واقعه‌ي كربلا شهيد شد

منسوب به نيل، رنگ آبی سير، لاجوردی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید