پاکان

منسوب به پاک، طاهر و پاکیزه، تمیز و مرتب

جنسیت اسم پاکان

پسر

پاکان به انگلیسی

pakan

تعداد پاکان ها در ایران

1,044

تلفظ پاکان به فارسی

پاکان

ریشه اسم پاکان

فارسی

تلفظ پاکان به انگلیسی

/pākān/

رنگ اسم پاکان

بنفش

ابجد اسم پاکان

74

ابجد وسیط اسم پاکان

16

ابجد صغیر اسم پاکان

13

درباره نام پاکان

پاکان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پاکان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پاکان که در انگلیسی به صورت pakan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,044 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پاکان

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم پاکان و معنی اسم پاکان

ریشه اسم پاکان

همانطور که گفتیم ریشه اسم پاکان فارسی می باشد و تلفظ پاکان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پاکان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pākān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پاکان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پاکان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پاکان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به پاک
پاک: طاهر و پاکیزه، تمیز و مرتب

معنی اسم پاکان در ثبت احوال

منسوب به پاك، طاهران.

حروف ابجد و طالع بینی نام پاکان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پاکان عدد " 74 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پاکان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پاکان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پاکان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پاکان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

تعریف ،تمجید، افرین

متین، خانم با وقار و با متانت

ترکیب دو اسم محمد و مسیحا (ستوده و لقب حضرت عیسی)

بزرگی، عظمت، شرم و حیا

خلوص نیت، پاک بودن، بی‌آلایشی

نام گياهی است

افق طلايي، آهو، شتاب، كوشا

پاک، بی‌گناه، از نام های پروردگار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید