پانی

آب

جنسیت اسم پانی

دختر

پانی به انگلیسی

pani

تعداد پانی ها در ایران

378

تلفظ پانی به فارسی

پانی

ریشه اسم پانی

هندی

تلفظ پانی به انگلیسی

/pāni/

رنگ اسم پانی

بنفش

ابجد اسم پانی

63

ابجد وسیط اسم پانی

17

ابجد صغیر اسم پانی

11

درباره نام پانی

پانی یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پانی دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پانی که در انگلیسی به صورت pani نوشته میشود و به دلیل ریشه هندی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 378 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پانی

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم پانی و معنی اسم پانی

ریشه اسم پانی

همانطور که گفتیم ریشه اسم پانی هندی می باشد و تلفظ پانی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پانی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pāni/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پانی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پانی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پانی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پانی در لغت نامه دهخدا:
آب، ماء

معنی اسم پانی در ثبت احوال

آب.

حروف ابجد و طالع بینی نام پانی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پانی عدد " 63 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پانی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پانی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پانی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پانی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سیمین، زیبا، سفید و درخشان

مونث راد، بانوی بخشنده، دختر جوانمرد

اطاعت، فرمانبری

آرشاویر، مرد مقدس، نام هفتمین پادشاه اشکانی

زیبا و درخشان ماننده ماه

ماهی که چون گل یاس است، یاسی که چون ماه است، (به مجاز) زیباروی و با طراوت

قهرمان منسوب به طایفه آس، نام رود ارس

جهان هستی، دنیا، روزگار، بانوی نجیب و بلندمرتبه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید