پانیذ

پانید، شکر، شیرین

جنسیت اسم پانیذ

دختر

پانیذ به انگلیسی

paniz

تعداد پانیذ ها در ایران

31,878

تلفظ پانیذ به فارسی

پانيذ

ریشه اسم پانیذ

فارسی

تلفظ پانیذ به انگلیسی

/pāniz/

رنگ اسم پانیذ

بنفش

ابجد اسم پانیذ

763

ابجد وسیط اسم پانیذ

21

ابجد صغیر اسم پانیذ

18

درباره نام پانیذ

پانیذ یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پانیذ را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پانیذ، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 31,878 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پانیذ

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم پانیذ و معنی اسم پانیذ

ریشه اسم پانیذ

همانطور که گفتیم ریشه اسم پانیذ فارسی می باشد و تلفظ پانیذ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پانيذ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pāniz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پانیذ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پانیذ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پانیذ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پانید
پانید: شکر سرخ، نام نوعی حلوا.

معنی اسم پانیذ در فرهنگ فارسی :
فانیذ، فانید، پانید، قندسفید، شکر، شیره نیشکر

معنی اسم پانیذ در فرهنگ فارسی عمید :
قند سفید، شکر، شیرۀ نیشکر، شکر سرخ.

معنی اسم پانیذ در فرهنگ فارسی معین :
شکر سرخ، قند مکرر، شکر قلم، شکربرگ، نوعی حلوا مانند شکر لیکن از آن غلیظ تر که از شکر و روغن و بادام تلخ و خمیر می‌ساختند.

از عسل شیرین‌تر و از شکر سفیدتر

معنی اسم پانیذ در ثبت احوال

پانید

حروف ابجد و طالع بینی نام پانیذ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پانیذ عدد " 763 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پانیذ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پانیذ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پانیذ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پانیذ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبایی‌ها و قشنگی‌ها، (به مجاز) دختری که زیباست و ناز دارد

ملاقات، ديدن يكديگر، ديدن، مشاهده، (به مجاز) چهره

نام محلی در کنار راه قزوین و همدان

ترکیب دو اسم امیر و ابوالفضل (فرمانروا و صاحب فضل و هنر)

روشن، آشکار کننده، از نام‌های پروردگار

صلح، آشتی، زن صلح طلب

بانوی سپید چهره، (به مجاز) زیبارو

فاتح جهان، جهان گشا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید