پانته آ

نام زیباترین زن آسیا در زمان کورش

جنسیت اسم پانته آ

دختر

پانته آ به انگلیسی

pantea

تعداد پانته آ ها در ایران

12,286

تلفظ پانته آ به فارسی

پانته‌آ

ریشه اسم پانته آ

فارسی

تلفظ پانته آ به انگلیسی

/pānteā/

رنگ اسم پانته آ

آبی

ابجد اسم پانته آ

459

ابجد وسیط اسم پانته آ

17

ابجد صغیر اسم پانته آ

20

درباره نام پانته آ

پانته آ یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پانته آ دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پانته آ که در انگلیسی به صورت pantea نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 12,286 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پانته آ

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم پانته آ و معنی اسم پانته آ

ریشه اسم پانته آ

همانطور که گفتیم ریشه اسم پانته آ فارسی می باشد و تلفظ پانته آ در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پانته‌آ " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pānteā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پانته آ بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پانته آ در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پانته آ در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پانته‌آ در دانشنامه عمومی :
پانته آ (در لغت‌نامه دهخدا به صورت پان ته آ آمده) بانوی بسیار زیاد جذاب و زیبایی از اهالی شوش بود که به اسارت کوروش کبیر در آمد و بعد از ماجراها یی کوروش او را به شوهرش آبراداتاس که فرماندار شوش و در تابعیت بابل بود، رساند. آبراداتاس هم پس از مشاهدۀ جوان‌مردی کوروش کبیر به او پیوست و در راه دفاع از او جان خود را فدا نمود. کوروش آرامگاهی برای این زوج ـ پانته آ و آبراداتاس ـ بنا نهاد که گفته می‌شود بقایای آن هنوز در عراق باقیست. بر ستونی که به خط بابلی نام آن زن و شوهر حک شده است، نوشته‌اند «علم داران».

معنی اسم پانته آ در ثبت احوال

(اَعلام) ۱- زن زيبايي از اهالي شوش كه زيباترين زن آسيا به شمار مي‌رفت؛ ۲- از اسامي باستاني.

حروف ابجد و طالع بینی نام پانته آ

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پانته آ عدد " 459 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پانته آ گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پانته آ چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پانته آ

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پانته آ

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آشکار، نمایان، دیده شده، به چشم آمده

یگانه دانستن خداوند، یکتاپرستی

گرامی، ارجمند، محترم

ماهر، استاد، زبردست

آتش، نام آتشکده ی بزرگ ایران

(به مجاز) توجه، پناه، حمايت، حشمت و بزرگی

پروانه، جانوری به نام سیاه گوش

گلستان، گلزار، جدیقه، باغ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید