پارمیس

نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

جنسیت اسم پارمیس

دختر

پارمیس به انگلیسی

parmis

تعداد پارمیس ها در ایران

35,106

تلفظ پارمیس به فارسی

پارميس

ریشه اسم پارمیس

فارسی

تلفظ پارمیس به انگلیسی

/pārmis/

رنگ اسم پارمیس

بنفش

ابجد اسم پارمیس

313

ابجد وسیط اسم پارمیس

27

ابجد صغیر اسم پارمیس

18

درباره نام پارمیس

پارمیس یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پارمیس دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پارمیس که در انگلیسی به صورت parmis نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 35,106 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پارمیس

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم پارمیس و معنی اسم پارمیس

ریشه اسم پارمیس

همانطور که گفتیم ریشه اسم پارمیس فارسی می باشد و تلفظ پارمیس در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پارميس " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pārmis/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پارمیس بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پارمیس در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پارمیس در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم پارمیس در واژه‌نامه آزاد :
بهشت کوچک، بانوی پرمهر و دانش و دختری از بهشت، دختر بردیا، زن داریوش. به معنای یکتا و یگانه. دختر پاک دامن، دختر باران (عروس باران).
این اسم از اسامی کاملاً پارسی در ایران باستان بوده که اشراف ایرانی برای عزیزترین دختر خود استفاده می‌کردند. با وجود گذشت چندین هزار سال هنوز هم اسم پارمیس در ایران رواج دارد.


معنی اسم پارمیس در ثبت احوال

(اَعلام) نام دختر برديا كه زنِ داريوش (اول) بود.

حروف ابجد و طالع بینی نام پارمیس

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پارمیس عدد " 313 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پارمیس گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پارمیس چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پارمیس

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پارمیس

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشنی، تابش، نور، پرتو، شعله‌ی آتش، (به مجاز) رونق

نام چشمه‌ای در بهشت

جام شراب

روشن و مبارك

پاك و مقدس، منزه

مهتاب، نور ماه، پرتو ماه

دومین سیاره‌ی بزرگ منظومه شمسی

دادگر، بانوی باانصاف

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید