پارسیا

مرد پارسی، اهل ایران

جنسیت اسم پارسیا

پسر

پارسیا به انگلیسی

parsiya

تعداد پارسیا ها در ایران

1,365

تلفظ پارسیا به فارسی

پارسيا

ریشه اسم پارسیا

فارسی

تلفظ پارسیا به انگلیسی

/pārsiyā/

رنگ اسم پارسیا

سبز

ابجد اسم پارسیا

274

ابجد وسیط اسم پارسیا

24

ابجد صغیر اسم پارسیا

15

درباره نام پارسیا

پارسیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم پارسیا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم پارسیا که در انگلیسی به صورت parsiya نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,365 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم پارسیا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم پارسیا و معنی اسم پارسیا

ریشه اسم پارسیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم پارسیا فارسی می باشد و تلفظ پارسیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پارسيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pārsiyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پارسیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پارسیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پارسیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به پارسی یا همان قوم پارسی، اهل پارس، از مردم پارس، اهل ایران

معنی اسم پارسیا در ثبت احوال

منسوب به پارسي، (منسوب به قوم پارس)؛ پارسي، اهل پارس، از مردم پارس.

حروف ابجد و طالع بینی نام پارسیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پارسیا عدد " 274 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پارسیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پارسیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پارسیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پارسیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آبگیر، تالاب

اسب سوار

نيك بخت، خجسته

ترکیب دو اسم امیر و کیوان (فرمانروا و پادشاه گیتی)

دلیر، بی باک، پردل و جرئت، نترس

گلزار، گلشن

باد تند و شدید، تندباد

واضح و دلنشين، فصیح، خوب، یکی از سه خدای بزرگ آیین هندو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید