پارسانا

پاکدامن، زاهد

جنسیت اسم پارسانا

دختر

پارسانا به انگلیسی

parsana

تعداد پارسانا ها در ایران

681

تلفظ پارسانا به فارسی

پارسانا

ریشه اسم پارسانا

فارسی

تلفظ پارسانا به انگلیسی

/pārsānā/

رنگ اسم پارسانا

بنفش

ابجد اسم پارسانا

315

ابجد وسیط اسم پارسانا

17

ابجد صغیر اسم پارسانا

20

درباره نام پارسانا

پارسانا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم پارسانا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم پارسانا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 681 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم پارسانا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم پارسانا و معنی اسم پارسانا

ریشه اسم پارسانا

همانطور که گفتیم ریشه اسم پارسانا فارسی می باشد و تلفظ پارسانا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " پارسانا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /pārsānā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم پارسانا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم پارسانا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم پارسانا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به پارسا
پارسا: آن که از ارتکاب گناه و خطا پرهیز کند، دیندار، پاکدامن، پرهیزکار، عارف، دانشمند

معنی اسم پارسانا در ثبت احوال

(پارسا = پاكدامن، زاهد و متقي + نا ( پسوند نسبت ساز))، منسوب به پارسا، پارسا.

حروف ابجد و طالع بینی نام پارسانا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم پارسانا عدد " 315 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم پارسانا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم پارسانا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم پارسانا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم پارسانا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دیدار، روی، طلوع، چهره

تکه یا قطعه‌ای از بلور، نام همسر داریوش پادشاه هخامنشی

معرب ايرسا، گل زنبق زيرشاخه گل سوسن

مادر پسران، لقب فاطمه‌ی کلابیه دومین همسر اميرالمؤمنين علی (ع) و مادر حضرت عباس‌ (ع)

منسوب به افتخار، نام نوعی انگور

زینت دهنده گل، از شخصیتهای شاهنامه

نشانه، علامت، آیه

گنجشک ماده، صیپورا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید