وینا

رنگارنگ، روشن و آشکار

جنسیت اسم وینا

دختر

وینا به انگلیسی

vina

تعداد وینا ها در ایران

1,144

تلفظ وینا به فارسی

وينا

ریشه اسم وینا

فارسی

تلفظ وینا به انگلیسی

/vinā/

رنگ اسم وینا

سبز

ابجد اسم وینا

67

ابجد وسیط اسم وینا

19

ابجد صغیر اسم وینا

13

درباره نام وینا

وینا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم وینا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم وینا که در انگلیسی به صورت vina نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,144 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم وینا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم وینا و معنی اسم وینا

ریشه اسم وینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم وینا فارسی می باشد و تلفظ وینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شناخت، شناسایی، بینا، رنگارنگ، همجنین روشن و آشکار

معنی اسم وینا در ثبت احوال

۱- بينا.
[از ريشه‌ي «وين»/vin/ به آرش ديدن در فرس هخامنشي «وئين» و در زند «ويتن» /vitan/ به آرش ديدن.
(از فرهنگ پاشنگ)]؛ ۲- (در كردي، wenā) شناخت، شناسايي.

حروف ابجد و طالع بینی نام وینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وینا عدد " 67 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم وینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و پاشا (بلندقدر و بزرگ)

محجوب، پوشیده، با شرم و حیا

صاحب زمین وملک، کشاورز

ترکیب دو اسم علی و محمد (بلندقدر و ستوده)

اسپند دانه سیاه و خوشبویی که برای دفع چشم زخم در آتش می ریزند

سوار دلاور، چالاک و ماهر در اسب سواری

بهروزی، خوشبختی، نیک بخت شدن

دشت و صحرا، نام یکی از حكمای قديم يونان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید