ویستا

دانش و فرهنگ

جنسیت اسم ویستا

دختر

ویستا به انگلیسی

vista

تعداد ویستا ها در ایران

798

تلفظ ویستا به فارسی

ويستا

ریشه اسم ویستا

فارسی , اوستایی

تلفظ ویستا به انگلیسی

/vistā/

رنگ اسم ویستا

نارنجی

ابجد اسم ویستا

477

ابجد وسیط اسم ویستا

21

ابجد صغیر اسم ویستا

18

درباره نام ویستا

ویستا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ویستا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ویستا، به خاطر ریشه فارسی , اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 798 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ویستا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم ویستا و معنی اسم ویستا

ریشه اسم ویستا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ویستا فارسی , اوستایی می باشد و تلفظ ویستا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ويستا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vistā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ویستا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ویستا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ویستا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

یابنده، برخوردار، دانش و فرهنگ

معنی اسم ویستا در ثبت احوال

يابنده، برخوردار.

حروف ابجد و طالع بینی نام ویستا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ویستا عدد " 477 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ویستا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ویستا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ویستا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ویستا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای شکوه و وقار، (به مجاز) خردمند و دانا، نورانی و با شکوه

نام همسر بابلي اردشير پادشاه هخامنشي، دختر پاک، فرشته کوچک

مانند رخ، (به مجاز) زيبارو

تحسین شده، نیکو کردار، از نام‌های پروردگار

روشن‌تر، درخشان‌تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

زمانی بین مغرب و نماز عشا، ماه صَفر

نام چهارمین سوره‌ی قرآن کریم، زنان

خواستار، خواهان، سالک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید