ویام

دستگيری كننده، ياری كننده

جنسیت اسم ویام

پسر

ویام به انگلیسی

viyam

تعداد ویام ها در ایران

378

تلفظ ویام به فارسی

ويام

ریشه اسم ویام

اوستایی

تلفظ ویام به انگلیسی

/viyām/

رنگ اسم ویام

زرد

ابجد اسم ویام

57

ابجد وسیط اسم ویام

21

ابجد صغیر اسم ویام

12

درباره نام ویام

ویام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ویام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ویام که در انگلیسی به صورت viyam نوشته میشود و به دلیل ریشه اوستایی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 378 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ویام

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم ویام و معنی اسم ویام

ریشه اسم ویام

همانطور که گفتیم ریشه اسم ویام اوستایی می باشد و تلفظ ویام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ويام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /viyām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ویام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ویام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ویام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دستگیری کننده، یاری کننده

معنی اسم ویام در ثبت احوال

از واژه‌ي اوستايي «آئي‌ويامَ»/aivyāma/ به معني دستگيري كننده، ياري كننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام ویام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ویام عدد " 57 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ویام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ویام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ویام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ویام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گشاینده و فتح کننده‌ی سرزمین‌ها در جنگ، پیروز

مردانه

شیر درنده، (به مجاز) پهلوان، دلاور

روشن مانند روز، کسی که دارای فکر باز و اندیشه روشن است

دارای گل های بسیار

جهان هستی، دنیا، روزگار، بانوی نجیب و بلندمرتبه

بسیار شکر کننده، پاداش دهنده، نامی از نام‌های خداوند

پیروزه، نوعی كانی قيمتی حاوی مس و فسفر، دارای رنگ آبی يا سبز

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید