وهب

بخشش، عطا، نامی از نام‌های خدای تعالی

جنسیت اسم وهب

پسر

وهب به انگلیسی

vahab

تعداد وهب ها در ایران

6,444

تلفظ وهب به فارسی

وَهَب

ریشه اسم وهب

عربی

تلفظ وهب به انگلیسی

/vahab/

رنگ اسم وهب

آبی

ابجد اسم وهب

13

ابجد وسیط اسم وهب

13

ابجد صغیر اسم وهب

13

درباره نام وهب

وهب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم وهب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم وهب که در انگلیسی به صورت vahab نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 6,444 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم وهب

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم وهب و معنی اسم وهب

ریشه اسم وهب

همانطور که گفتیم ریشه اسم وهب عربی می باشد و تلفظ وهب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وَهَب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vahab/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وهب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وهب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وهب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم وهب در فرهنگ فارسی عمید:
بخشیدن چیزی به کسی، بخشیدن، بخشش.

معنی اسم وهب در فرهنگ معین:
دادن بدون عوض، بخشیدن، بخشش.

معنی اسم وهب در لغت‌نامه دهخدا:
بخشیدن چیزی را، بخشیدن، دادن بدون عوض، بخشیدن بدون عوض، چیره شدن بر کسی در نبرد، بخشش، بخشنده، دادن، نامی از نام‌های خداوند تعالی.

معنی اسم وهب در فرهنگ فارسی:
(مصدر) دادن، بدون عوض بخشیدن، (اسم) بخشش، بخشنده.

معنی اسم وهب در ثبت احوال

1- (در قديم) بخشش، عطا؛ 2- (اَعلام) 1) وهب ابن عبدمناف: [قرن 6 میلادی] پدر بزرگ مادری پیامبر اسلام(ص) و از بزرگان مکّه؛ 2) وهب ابن عبدالله: [قرن اول هجری] از ياران امام حسين(ع) كه در روز دهم محرم سال 61 هجری در كربلا شهيد شد؛ 3) وهب ابن منیه: [34-114 قمری] مورخ ایرانی تبار یمنی مؤلف تیجان، قدیمی‌ترین کتاب درباره‌ي شاهان حمیر.

حروف ابجد و طالع بینی نام وهب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وهب عدد " 13 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وهب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم وهب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وهب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وهب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فاضل، برتر

شمشیر، در اصل نام شمشیر حضرت علی (ع)

ترکیب دو اسم امیر و اتابک (فرمانروا و پادشاه)

ترکیب دو اسم شمس و جهان (خورشید و گیتی)

خير و بركت، مهربانی، زيبایی، نام همسر پیامبر اسلام (ص)

نام همسر فرعون که زني صالح بود و موسی را از نیل گرفت و از او مراقبت کرد، ستون، اندوهگین

بنده پروردگار عالی مرتبه و گرامی، نام دو تن از پادشاهان عثمانی

شاد و خرم، از شخصیتهای شاهنامه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید