وهاب

بسیار بخشنده، از نام های پروردگار

جنسیت اسم وهاب

پسر

وهاب به انگلیسی

vahhab

تعداد وهاب ها در ایران

33,624

تلفظ وهاب به فارسی

وَهاب

ریشه اسم وهاب

عربی

تلفظ وهاب به انگلیسی

/vahhāb/

رنگ اسم وهاب

نیلی

ابجد اسم وهاب

14

ابجد وسیط اسم وهاب

14

ابجد صغیر اسم وهاب

14

درباره نام وهاب

وهاب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم وهاب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم وهاب که در انگلیسی به صورت vahhab نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 33,624 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم وهاب

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم وهاب و معنی اسم وهاب

ریشه اسم وهاب

همانطور که گفتیم ریشه اسم وهاب عربی می باشد و تلفظ وهاب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وَهاب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vahhāb/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وهاب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وهاب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وهاب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

از نام های باری تعالی، بخشایشگر، بخشنده، سخی، گشاده دست، معطی، واهب.

معنی وهاب در لغت نامه دهخدا:
بسیار بخشنده، نامی از نام های خدای تعالی.

معنی وهاب در فرهنگ معین:
بخشنده، یکی از نام های خدای تعالی.

معنی وهاب در فرهنگ فارسی عمید:
(اسم، صفت) ۱. از نام‌های باری‌تعالی.۲. بسیار‌بخشنده.

معنی اسم وهاب در ثبت احوال

۱- (در قديم) بسيار بخشنده؛ ۲- از نام‌ها و صفات خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام وهاب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وهاب عدد " 14 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وهاب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم وهاب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وهاب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وهاب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مظهر قدرت و پیروزی در ادبیات فارسی،نام عقل فلک هشتم در ایران باستان

ارشک

فریبنده، بسيار زيبا، فریفته

در راه دين جنگيدن، مبارزه، كوشيدن، تلاش

کشاورز، نام چند شخصیت تاریخی

ترکیب دو اسم مهر و سام (مهربانی و آتش)

محبت، علاقه

پاکیزه ترین زن، پاکدامن ترین بانو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید