وندا

خواهش و خواسته، ستایش کننده، آرزو

جنسیت اسم وندا

دختر

وندا به انگلیسی

vanda

تعداد وندا ها در ایران

1,430

تلفظ وندا به فارسی

وَندا

ریشه اسم وندا

اوستایی

تلفظ وندا به انگلیسی

/vandā/

رنگ اسم وندا

آبی

ابجد اسم وندا

61

ابجد وسیط اسم وندا

13

ابجد صغیر اسم وندا

16

درباره نام وندا

وندا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم وندا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم وندا، به خاطر ریشه اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,430 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم وندا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم وندا و معنی اسم وندا

ریشه اسم وندا

همانطور که گفتیم ریشه اسم وندا اوستایی می باشد و تلفظ وندا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وَندا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vandā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وندا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وندا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وندا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم وندا در لغت‌نامه دهخدا :
به لغت ژند و پاژند، خواهش و خواسته.

امید، آرزو، خواهش، اشتیاق

معنی اسم وندا در ثبت احوال

۱- (در زند و پازند) خواهش و خواسته؛ ۲- (در اوستا) ستايش كننده، نيايش كننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام وندا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وندا عدد " 61 " و ابجد وسیط " 13 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وندا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم وندا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وندا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وندا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سزاوار، آراسته، زیبا، شایسته

منسوب به ژیان، دارای زندگی و حیات

جوان‌مرد خوب و نيك، مرد نیک‌نام

زیبا و مست کننده

پاك و مقدس، منزه

ياريگر، كمك كننده، ياور

باهوش، عاقل، آگاه، زیرک، هوشمند، زرنگ، خردمند

ستاره

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید