ولید

فرزند، نام دو تن از خلفای اموی

جنسیت اسم ولید

پسر

ولید به انگلیسی

valid

تعداد ولید ها در ایران

19,629

تلفظ ولید به فارسی

وليد

ریشه اسم ولید

عربی

تلفظ ولید به انگلیسی

/valid/

رنگ اسم ولید

آبی

ابجد اسم ولید

50

ابجد وسیط اسم ولید

26

ابجد صغیر اسم ولید

14

درباره نام ولید

ولید یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ولید را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ولید، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 19,629 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ولید

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم ولید و معنی اسم ولید

ریشه اسم ولید

همانطور که گفتیم ریشه اسم ولید عربی می باشد و تلفظ ولید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وليد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /valid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ولید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ولید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ولید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ولید در فرهنگ فارسی عمید :
۱. مولود؛ کودک؛ نوزاد.
۲. بنده.

معنی اسم ولید در فرهنگ فارسی معین :
۱. زاده ، مولود ۲. کودک ۳.بنده

معنی اسم ولید در ثبت احوال

1- (در قديم) زاده، فرزند؛ 2- (اَعلام) 1) نام دو تن از خلیفه‌هاي اموی: ولید اول: خلیفه [86-96 قمری].
ولید دوم: خلیفه [125-126 قمری]؛ 2) ولیدابن عتبه: [قرن اول هجری] امیر اموی، والی مدینه در زمان امام حسین(ع)؛ 3) ولیداب ن عقبه: [قرن اول هجری] برادر ناتنی عثمان خلیفه، والی کوفه در زمان او [25-29 قمری] از اشراف مکه، پدر خالدابن ولید سردار مسلمان.

حروف ابجد و طالع بینی نام ولید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ولید عدد " 50 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ولید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ولید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ولید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ولید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صاحب کوهستان

بنده‌ی خدای بزرگوار

ماه روز، ماهی كه در روز نمايان است، (به مجاز) زيبارو

گوارا باد، نوش باد

شكرگزاري (به درگاه خداوند)، تمجید، ستودن

علم خداوند، دانش، راستی، درستی، کلام موافق حق

حیله، تزویر، کلمات جادوگران، جادو، جاذبه

نور چشمهایم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید