وقار

متانت، سنگینی، آهستگی، آرامی، شکوه، جلال

جنسیت اسم وقار

پسر

وقار به انگلیسی

vaghar

تعداد وقار ها در ایران

399

تلفظ وقار به فارسی

وقار

ریشه اسم وقار

عربی

تلفظ وقار به انگلیسی

/va(e)qār/

رنگ اسم وقار

سبز

ابجد اسم وقار

307

ابجد وسیط اسم وقار

19

ابجد صغیر اسم وقار

10

درباره نام وقار

وقار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم وقار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم وقار که در انگلیسی به صورت vaghar نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 399 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم وقار

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم وقار و معنی اسم وقار

ریشه اسم وقار

همانطور که گفتیم ریشه اسم وقار عربی می باشد و تلفظ وقار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وقار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /va(e)qār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وقار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وقار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وقار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم وقار در فرهنگ فارسی عمید:
۱. حالت فرد بامتانت و سنگین
۲. آرامی، آهستگی
۳. [قدیمی] شکوه و جلال، عظمت

معنی اسم وقار در فرهنگ فارسی معین:
آهستگی، سنگینی، بزرگواری

معنی اسم وقار در ثبت احوال

۱- حالت كسي كه حركات جلف و سبك از او سر نمي‌زند و احترام ديگران را برمي‌انگيزد، متانت، سنگيني؛ ۲- آهستگي، آرامي؛ ۳- (در قديم) شكوه و جلال؛ ۴- (در عرفان) در اصطلاح حكمت عملي آن است كه وقتي نفس در پي نيل به چيزي است، آرام باشد تا از شتابزدگي، از حد درنگذرد، بد ان شرط كه مطلوب او از دست نرود.

حروف ابجد و طالع بینی نام وقار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وقار عدد " 307 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وقار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم وقار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وقار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وقار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آریایی نیک خو

ژاله، نام نوعی اعلای پارچه ململ

نام دختر مهراب پادشاه كابل، همسر زال و مادر رستم پهلوان شاهنامه

نام دومین پسر کوروش پادشاه هخامنشی و برادر کمبوجیه

ترکیب دو اسم محمد و آرمان (ستوده و آرزو)

نور چشمهایم

صورت دیگر اسم رامتین، سازنده و نوازنده

فاتح جهان، جهان گشا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید