وفا

به جا آوردن عهد و پیمان، پایداری در دوستی و صمیمیت

جنسیت اسم وفا

پسر

وفا به انگلیسی

vafa

تعداد وفا ها در ایران

9,429

تلفظ وفا به فارسی

وَفا

ریشه اسم وفا

عربی

تلفظ وفا به انگلیسی

/vafā/

رنگ اسم وفا

نارنجی

ابجد اسم وفا

87

ابجد وسیط اسم وفا

15

ابجد صغیر اسم وفا

15

درباره نام وفا

وفا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم وفا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم وفا که در انگلیسی به صورت vafa نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 9,429 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم وفا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم وفا و معنی اسم وفا

ریشه اسم وفا

همانطور که گفتیم ریشه اسم وفا عربی می باشد و تلفظ وفا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وَفا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vafā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وفا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وفا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وفا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم وفا در فرهنگ فارسی عمید:
به جا آوردن عهد و پیمان، نگهداری عهد و پیمان، پایداری در دوستی.

معنی اسم وفا در فرهنگ معین:
به جا آوردن عهد و پیمان و پایداری در دوستی.

معنی اسم وفا در فرهنگ فارسی:
(مصدر) بسر بردن عهد و پیمان مقابل غدر، انجام پذیرفتن، (اسم) بسر بردگی عهد و قول، انجام یابندگی، دونستی، صمیمیت، مقابل جفا، پیمان عهد.

معنی اسم وفا در لغت‌نامه دهخدا:< /strong>
وعده به جای آوردن و به سر بردن دوستی و عهد و سخن، به سربردگی عهد و پیمان و قول و سخن و دوستی و استقامت، ثبات در عهد و پیمان و قول و سخن و دوستی و صفا و صدق وضمانت در کار و کردار، پیمان، عهد، دوستی، صمیمیت، مقابل جفا، انجام یابندگی، ادا کردن دین و وام و جز آن.

معنی اسم وفا در ثبت احوال

۱- پايدار بودن در قول و قرار، تعهد دوستي يا عشق؛ ۲- (در قديم) دوستي، رفاقت؛ ۳- (اَعلام) ميرزا محمّد حسيني فراهاني متخلص به «وفا» از شعراي معروف اوائل قرن ۱۳ هجري و عموي قائم مقام فراهاني.

حروف ابجد و طالع بینی نام وفا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وفا عدد " 87 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وفا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم وفا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وفا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وفا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارای نقش گل به ويژه گل‌سرخ، گل ریختن بر جایی یا بر سر و پای کسی

منسوب به نارین، آتش، (به مجاز) زیبارو و سرخ رنگ مثل دانه انار

نام پدر الياس پيغمبر (ع)

نگهبان درستکاران، نگهدارنده‌ی خشم، نام چند تن از شاهان سلسه اشکانی

ترکیب دو اسم محمد و صادق (ستوده و راستگو)

آزاده، آزادگی

دارای ویژگی و صفت ماه، (به مجاز) زیبارو

دارنده‌ی نام و شرف و بزرگی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید