وفادار

با وفا، آن كه يا آنچه به تعهد، دوستی و عشق پای بند باشد

جنسیت اسم وفادار

پسر

وفادار به انگلیسی

vafa dar

تعداد وفادار ها در ایران

2,208

تلفظ وفادار به فارسی

وَفادار

ریشه اسم وفادار

فارسی , عربی

تلفظ وفادار به انگلیسی

/vafā dār/

رنگ اسم وفادار

بنفش

ابجد اسم وفادار

292

ابجد وسیط اسم وفادار

28

ابجد صغیر اسم وفادار

22

درباره نام وفادار

وفادار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم وفادار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم وفادار که در انگلیسی به صورت vafa dar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,208 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم وفادار

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم وفادار و معنی اسم وفادار

ریشه اسم وفادار

همانطور که گفتیم ریشه اسم وفادار فارسی , عربی می باشد و تلفظ وفادار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وَفادار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vafā dār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وفادار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وفادار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وفادار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم وفادار در فرهنگ فارسی عمید :
باوفا؛ کسی که در دوستی پایداری کند.

معنی اسم وفادار در فرهنگ فارسی معین :
کسی که در دوستی ، زناشویی یا خدمت به مردم صادق باشد.

معنی اسم وفادار در لغت نامه دهخدا :
وفادارنده . کسی که در دوستی ، زناشوئی یا خدمت به مردم ، صادق و صمیمی باشد.باوفا. پابرجا و استوار در نگاهداشت پیمان و وفا.

معنی اسم وفادار در ثبت احوال

آن كه يا آنچه به تعهد، دوستي و عشق پاي بند باشد، با وفا.

حروف ابجد و طالع بینی نام وفادار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وفادار عدد " 292 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وفادار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم وفادار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وفادار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وفادار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

موفقیت، کامیابی

تجربه، امتحان

نام سوره‌ی بیستم قرآن کریم، نام پیامبر اسلام (ص)

لقب حضرت عیسی (ع)

ترکیب دو اسم علی و عرشیا (شریف و ملکوتی)

جاویدان، شادمان، خوشحال، از شخصیتهای شاهنامه

ترکیب دو اسم محمد و رافع (ستوده و فرازنده)

بزرگ زاده، داده ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید