وصال

رسیدن به چیزی و به دست آوردن آن

جنسیت اسم وصال

پسر

وصال به انگلیسی

vesal

تعداد وصال ها در ایران

1,058

تلفظ وصال به فارسی

وِصال

ریشه اسم وصال

عربی

تلفظ وصال به انگلیسی

/vesāl/

رنگ اسم وصال

نارنجی

ابجد اسم وصال

127

ابجد وسیط اسم وصال

19

ابجد صغیر اسم وصال

10

درباره نام وصال

وصال یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم وصال را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم وصال، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,058 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم وصال

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم وصال و معنی اسم وصال

ریشه اسم وصال

همانطور که گفتیم ریشه اسم وصال عربی می باشد و تلفظ وصال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وِصال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vesāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وصال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وصال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وصال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم وصال در فرهنگ فارسی عمید:
۱. رسیدن به محبوب و هم‌آغوشی با وی.
۲. دست یافتن به چیزی؛ رسیدن.
۳. (تصوف) رسیدن به مرحلۀ فناء فی‌الله؛ رسیدن به معشوق ازلی.

معنی اسم وصال در فرهنگ فارسی معین:
به هم رسیدن

معنی اسم وصال در ثبت احوال

۱- رسيدن به فرد مطلوب و هم آغوش شدن با او؛ ۲- رسيدن به چيزي و به دست آوردن آن؛ ۳- (در تصوف) پيوند با خداوند و رسيدن به مرتبه‌ي فناء في الله.
۴- (اَعلام) وصال شيرازی: (= محمّد شفیع) [۱۱۹۷-۱۲۶۲ قمری] شاعر، موسیقیدان و خوشنویس ایرانی، از مردم شیراز، دیوان شعرش چاپ شده است.
او بخشی از منظومه‌ي نیمه تمام شیرین و فرهاد وحشی بافقی را سرود.

حروف ابجد و طالع بینی نام وصال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وصال عدد " 127 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وصال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم وصال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وصال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وصال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آسایش، راحتی، صلح، امنيت، وقار و طمأنينه

ترکیب دو اسم محمد و منان (ستوده و بخشنده)

مژه، (در اصطلاح عشاق) اشاره به نيزه و تير كه از كرشمه و غمزه‌هاي معشوق به هدف سينه‌ي عاشق مي‌رسد، دارد

مرد پاک

(به‌مجاز) خوش قامت و زیبا، كلمه تحسين به معنی آفرين، مرحبا، نام نوعی درخت

نام چشمه ای در نزدیکی کعبه

درخشان، تابان، در اصل اسم مذکر عربی است

آفتاب، درخشان، درخشنده، (به مجاز) زیبارو، نام پسر افراسیاب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید