وسیم

دارای نشان زیبایی، زیبا

جنسیت اسم وسیم

پسر

وسیم به انگلیسی

vasim

تعداد وسیم ها در ایران

1,968

تلفظ وسیم به فارسی

وَسیم

ریشه اسم وسیم

عربی

تلفظ وسیم به انگلیسی

/vasim/

رنگ اسم وسیم

زرد

ابجد اسم وسیم

116

ابجد وسیط اسم وسیم

20

ابجد صغیر اسم وسیم

17

درباره نام وسیم

وسیم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم وسیم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم وسیم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,968 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم وسیم

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم وسیم و معنی اسم وسیم

ریشه اسم وسیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم وسیم عربی می باشد و تلفظ وسیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وَسیم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vasim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وسیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وسیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وسیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم وسیم در فرهنگ فارسی عمید:
نیکوروی، خوبرو، زیبا.

معنی اسم وسیم در لغت نامه دهخدا:
روی نیکو، خوب روی، جمیل، خوب صورت.

معنی اسم وسیم در ثبت احوال

(در قدیم) دارای نشان (زیبایی)، زیبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام وسیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وسیم عدد " 116 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وسیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم وسیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وسیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وسیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم ابو و قاسم (پدر و قسمت کننده)

گل رو، زیبا روی

درخشیدن مانند آتش

زاده‌ی خورشيد، (به مجاز) آفتاب چهره و زيبارو

مؤنث قدسی، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

صبور و بردبار

پارچه ابریشمی دارای نقش و نگار

نیکو، شایسته، خوب روی، زن زیبا، عاقبت نیکو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید