وسیمه

دارای نشان زیبایی، زیبا

جنسیت اسم وسیمه

دختر

وسیمه به انگلیسی

vasimeh

تعداد وسیمه ها در ایران

642

تلفظ وسیمه به فارسی

وسیمه

ریشه اسم وسیمه

عربی

تلفظ وسیمه به انگلیسی

/vasime/

رنگ اسم وسیمه

نارنجی

ابجد اسم وسیمه

121

ابجد وسیط اسم وسیمه

25

ابجد صغیر اسم وسیمه

22

درباره نام وسیمه

وسیمه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم وسیمه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم وسیمه که در انگلیسی به صورت vasimeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 642 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم وسیمه

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم وسیمه و معنی اسم وسیمه

ریشه اسم وسیمه

همانطور که گفتیم ریشه اسم وسیمه عربی می باشد و تلفظ وسیمه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وسیمه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vasime/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وسیمه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وسیمه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وسیمه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم وسیمه در لغت نامه دهخدا:
مؤنث وسیم، زن جمیل نیکوروی، ج، وسام

معنی اسم وسیمه در ثبت احوال

(مؤنثِ وسیم) زنِ زیبا و نیک روی.

حروف ابجد و طالع بینی نام وسیمه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وسیمه عدد " 121 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 22 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وسیمه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم وسیمه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وسیمه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وسیمه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مژه، مژگان

فکر، خیال، شور و شوق، علاقه‌ی شدید به کسی یا چیزی، عشق

ترکیب دو اسم امیر و طاهر (فرمانروا و پاک)

زندگی بخش

بخشنده چون خورشید، بزرگوار

عبوس و خشمگین، شیر بیشه که شیران از او بگریزند، (به مجاز) بسیار شجاع و دلیر، لقب برادر امام حسین علمدار شجاع صحرای کربلا

نام یک گیاه

ترکیب دو اسم محمد و غفور (ستوده و بخشاینده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید