وستا

اوستا، كتاب مقدس زردشتيان

جنسیت اسم وستا

دختر

وستا به انگلیسی

vosta

تعداد وستا ها در ایران

874

تلفظ وستا به فارسی

وستا

ریشه اسم وستا

اوستایی

تلفظ وستا به انگلیسی

/vostā/

رنگ اسم وستا

صورتی

ابجد اسم وستا

467

ابجد وسیط اسم وستا

11

ابجد صغیر اسم وستا

17

درباره نام وستا

وستا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم وستا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم وستا، به خاطر ریشه اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 874 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم وستا

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم وستا و معنی اسم وستا

ریشه اسم وستا

همانطور که گفتیم ریشه اسم وستا اوستایی می باشد و تلفظ وستا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وستا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vostā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وستا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وستا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وستا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم وُستا در لغت نامه دهخدا:
کتابی است تصنیف زردشت در احکام آتش پرستی

معنی اسم وُستا در فرهنگ فارسی:
کتاب زرتشتیان به معنی ستایش خدواند

معنی اسم وُستا در فرهنگ فارسی عمید:
اوس تا، ستایش خداوند

معنی اسم وستا در ثبت احوال

1- (= اوستا) اوستا؛ 2- (در اديان) كتاب مقدس زردشتيان.

حروف ابجد و طالع بینی نام وستا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وستا عدد " 467 " و ابجد وسیط " 11 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وستا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم وستا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وستا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وستا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگداشت، احترام‌ كردن، گرامی داشتن، احسان

روشنک، نورانی

مروارید نیک و خوب، (به مجاز) گران‌بها و ارزشمند

شوق، شادمانی، زیبایی، رونق، تازگی، خوشرنگی، نشاط

گران‌ناز، دارای ناز و زيبايی فراوان، (به مجاز) جذاب

تعریف ،تمجید، افرین

نام خلیفه اول و جانشین پیامبر (ص) و پدر عایشه همسر پیامبر (ص)

پاکدامن، آن كه از ارتكاب گناه و خطا پرهيز كند، دیندار، پرهیزکار، عارف، دانشمند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید