ودود

بسیار مهربان، بسیار دوستدار، از نام های پروردگار

جنسیت اسم ودود

پسر

ودود به انگلیسی

vadud

تعداد ودود ها در ایران

5,398

تلفظ ودود به فارسی

وَدود

ریشه اسم ودود

عربی

تلفظ ودود به انگلیسی

/vadud/

رنگ اسم ودود

بنفش

ابجد اسم ودود

20

ابجد وسیط اسم ودود

20

ابجد صغیر اسم ودود

20

درباره نام ودود

ودود یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ودود پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ودود که در انگلیسی به صورت vadud نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 5,398 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ودود

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ودود و معنی اسم ودود

ریشه اسم ودود

همانطور که گفتیم ریشه اسم ودود عربی می باشد و تلفظ ودود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وَدود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vadud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ودود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ودود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ودود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ودود در فرهنگ فارسی عمید:
بسیار مهربان، دوستدار.

معنی اسم ودود در فرهنگ معین:
بسیار مهربان.

معنی اسم ودود در فرهنگ فارسی:
بسیار مهربان، بسیار دوست دارنده، صفتی است از صفات خدای تعالی، نامی از نام‌های خدای تعالی.

معنی اسم ودود در لغت‌نتمه دهخدا:
دوست، محب یا محبوب، دوستدار مطیعان، بسیار محبت، بسیار با محبت، نامی از نام‌های خدای تعالی.

معنی اسم ودود در ثبت احوال

۱- از نام‌ها و صفات خداوند؛ ۲- (در قديم) بسيار مهربان.

حروف ابجد و طالع بینی نام ودود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ودود عدد " 20 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ودود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم ودود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ودود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ودود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رهبر، راهنما

موجب نیکی آیین

ترکیب دو اسم امیر و عرشیا (فرمانروا و ملکوتی)

دارای جد و نیای باشکوه، اصیل

انگبین، (به مجاز) بسيار شيرين و خوش مزه، بسيار دوست داشتنی

یکتا، بی‌نظیر، بی‌همتا، صميمي، همدل

نیرومند، دلیر، نام دختر شاه سمنگان همسر رستم پهلوان شاهنامه و مادر سهراب

پاک و مقدس

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید