والیه

حاکم، پادشاه، سلطان

جنسیت اسم والیه

دختر

والیه به انگلیسی

valiye

تعداد والیه ها در ایران

31,383

تلفظ والیه به فارسی

واليه

ریشه اسم والیه

عربی

تلفظ والیه به انگلیسی

/vāliye/

رنگ اسم والیه

قرمز

ابجد اسم والیه

52

ابجد وسیط اسم والیه

28

ابجد صغیر اسم والیه

16

درباره نام والیه

والیه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم والیه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم والیه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 31,383 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم والیه

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم والیه و معنی اسم والیه

ریشه اسم والیه

همانطور که گفتیم ریشه اسم والیه عربی می باشد و تلفظ والیه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " واليه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vāliye/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم والیه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم والیه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم والیه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی والیه در لغت نامه دهخدا:
مؤنث والی، شهری است خرد و انبوه، با نعمت.

معنی اسم والیه در ثبت احوال

(مؤنث والي) (در قديم) حاكم و پادشاه و سلطان (زن).

حروف ابجد و طالع بینی نام والیه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم والیه عدد " 52 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم والیه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم والیه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم والیه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم والیه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و پرهام (فرمانروا و فرشته خوبی)

ترکیب دو اسم محمد و معید (ستوده و بازگرداننده)

اسب تندرو و نیرومند

ترکیب دو اسم محمد و امید ( ستوده و آرزو )

اراده شده، خواسته، آرزو

بشارت، خبر خوب

گلی که در بهار شکفته می شود، شکوفه گل

مؤنث عاقل، دارای عقل و فهم زیاد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید