واقف

آگاه، دانا

جنسیت اسم واقف

پسر

واقف به انگلیسی

vaghef

تعداد واقف ها در ایران

444

تلفظ واقف به فارسی

واقف

ریشه اسم واقف

عربی

تلفظ واقف به انگلیسی

/vāqef/

رنگ اسم واقف

قرمز

ابجد اسم واقف

187

ابجد وسیط اسم واقف

19

ابجد صغیر اسم واقف

16

درباره نام واقف

واقف یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم واقف پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم واقف که در انگلیسی به صورت vaghef نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 444 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم واقف

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم واقف و معنی اسم واقف

ریشه اسم واقف

همانطور که گفتیم ریشه اسم واقف عربی می باشد و تلفظ واقف در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " واقف " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vāqef/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم واقف بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم واقف در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم واقف در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مطلع بودن، باخبری، اطلاع، آگاهی، مستحضر بودن، در جریان بودن

معنی اسم واقف در ثبت احوال

1- آگاه، با خبر، مطلع؛ 2- (در فقه، در حقوق) آن كه مالش را براي استفاده در راه هدف عام المنفعه به موجب عقد خاصي اختصاص دهد؛ 3- (در قديم) مراقب، مواظب.

حروف ابجد و طالع بینی نام واقف

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم واقف عدد " 187 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم واقف گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم واقف چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم واقف

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم واقف

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خورشید آریایی، بانوی درخشان

مهربان، بخشاینده

منسوب به آریا، آریایی

ترکیب دو اسم امیر و مهبد (فرمانروا و نگهدارنده ماه)

باد جنوب، باد سرد

روشن، درخشان

منسوب به ایل، (به مجاز) هم نژاد و هم خون

به جا آوردن عهد و پیمان، پایداری در دوستی و صمیمیت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید