وادی

سرزمین، رود، نهر

جنسیت اسم وادی

پسر

وادی به انگلیسی

vadi

تعداد وادی ها در ایران

972

تلفظ وادی به فارسی

وادی

ریشه اسم وادی

عربی

تلفظ وادی به انگلیسی

/vādi/

رنگ اسم وادی

زرد

ابجد اسم وادی

21

ابجد وسیط اسم وادی

21

ابجد صغیر اسم وادی

12

درباره نام وادی

وادی یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم وادی را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم وادی، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 972 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم وادی

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم وادی و معنی اسم وادی

ریشه اسم وادی

همانطور که گفتیم ریشه اسم وادی عربی می باشد و تلفظ وادی در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " وادی " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /vādi/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم وادی بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم وادی در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم وادی در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم وادی در فرهنگ فارسی عمید:
۱. [مجاز] سرزمین.
۲. [مجاز] فضا، جایگاه.
۳. گشادگی میان دو کوه، دره.
۴. رودخانه.

معنی اسم وادی در فرهنگ فارسی معین:
۱. رودبار، رود ۲. دَرّه ۳. صحرا، بیابان .

معنی اسم وادی در ثبت احوال

1- (به مجاز) سرزمین؛ 2- فضای ذهنی ای که برای چیزی تصور می شود؛ 3- بیابان؛ 4- فضا، مکان، جایگاه؛ 5- (در قدیم) زمین میان دو کوه؛ دره؛ 6- آب جاری فراوان، رود.

حروف ابجد و طالع بینی نام وادی

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم وادی عدد " 21 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
افرادی که نامشان با حرف “و” آغاز می‌شود، اغلب از خود برافراشته و مغرور به نظر می‌رسند. اما در صورتی که کسی به کمک آن‌ها نیاز داشته باشد، همواره آماده ارائه کمک خواهند بود. البته باید توجه داشت که این افراد ممکن است در حضور دیگران، به طور پنهانی درباره آنان بدگویی کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم وادی گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم وادی چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم وادی

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم وادی

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پسر عاقل و دانا

همانند ناز و کرشمه، (به مجاز) زيبا

نام نوعی گل سرخ رنگ

دانش، آگاهی، فرزانگی

نقش برجسته با رشته های نقره و طلا روی پارچه

افروختن، افروزنده، روشن کننده، تابنده، سوزاننده

خشنود، لقب حضرت فاطمه (س)

بنده‌ی خدا، نام یکی از فرشتگان مقرب الهی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید