هیلا

پرنده‌ای شکاری کوچک‌تر از باز

جنسیت اسم هیلا

دختر

هیلا به انگلیسی

hala

تعداد هیلا ها در ایران

2,800

تلفظ هیلا به فارسی

هيلا

ریشه اسم هیلا

فارسی

تلفظ هیلا به انگلیسی

/ha(e)lā/

رنگ اسم هیلا

نیلی

ابجد اسم هیلا

46

ابجد وسیط اسم هیلا

22

ابجد صغیر اسم هیلا

10

درباره نام هیلا

هیلا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هیلا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هیلا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,800 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هیلا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم هیلا و معنی اسم هیلا

ریشه اسم هیلا

همانطور که گفتیم ریشه اسم هیلا فارسی می باشد و تلفظ هیلا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هيلا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ha(e)lā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هیلا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هیلا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هیلا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هیلا در لغت‌نامه دهخدا :
پرنده‌ای است شکاری کوچک‌تر از باز.

معنی اسم هیلا در فرهنگ فارسی :
باشه را گویند و آن پرنده ایست شکاری کوچک‌تر از باز، نام غولی ماده است در شغر ذیل از نظامی :
ماده هیلا و نام نر غیلاست
کارشان کردن بدی و بلاست

معنی اسم هیلا در ثبت احوال

نام پرنده‌اي است، باشه (پرنده‌اي شكاري كوچك‌تر از باز).

حروف ابجد و طالع بینی نام هیلا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هیلا عدد " 46 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هیلا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هیلا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هیلا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هیلا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم فاطمه و سیما (رانده شده از آتش و چهره)

نور و درخشندگی - دختر زیبا

ترکیب دو اسم محمود و رضا (ستوده و خشنود)

دوست خداوند، لقب حضرت ابراهیم (ع)

در راه دين جنگيدن، مبارزه، كوشيدن، تلاش

پاک، منزه، از نام‌های پروردگار

نیرومند، پرزور، از نامهای خداوند

پرنده ای با پرهای رنگارنگ

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید