هیفا

زن كمر باريك

جنسیت اسم هیفا

دختر

هیفا به انگلیسی

hayfa

تعداد هیفا ها در ایران

2,532

تلفظ هیفا به فارسی

هَيفا

ریشه اسم هیفا

عربی

تلفظ هیفا به انگلیسی

/hayfā/

رنگ اسم هیفا

طلایی

ابجد اسم هیفا

96

ابجد وسیط اسم هیفا

24

ابجد صغیر اسم هیفا

15

درباره نام هیفا

هیفا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هیفا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هیفا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,532 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هیفا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم هیفا و معنی اسم هیفا

ریشه اسم هیفا

همانطور که گفتیم ریشه اسم هیفا عربی می باشد و تلفظ هیفا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هَيفا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hayfā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هیفا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هیفا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هیفا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

زن باریک اندام

معنی اسم هیفا در ثبت احوال

(مؤنث اهيف) زن كمر باريك (باريك ميان).

حروف ابجد و طالع بینی نام هیفا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هیفا عدد " 96 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هیفا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هیفا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هیفا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هیفا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شیر درنده، (به مجاز) پهلوان، دلاور

افتخار ایل، نازنین ایل

فدایی چشمان

کسی که منور شده است به نور دین خدا .

ترکیب دو اسم ید و الله (دست و خدا)

ترکیب دو اسم محمد و مراد (ستوده و آرزو)

ترکیب دو اسم امیر و پاشا (فرمانروا و بزرگ)

ترکیب دو اسم سام و راد (آتش و جوانمرد)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید