هیثم

جوجه عقاب و جوجه کرکس، باز شکاری

جنسیت اسم هیثم

پسر

هیثم به انگلیسی

haysam

تعداد هیثم ها در ایران

1,002

تلفظ هیثم به فارسی

هَیثَم

ریشه اسم هیثم

عربی

تلفظ هیثم به انگلیسی

/haysam/

رنگ اسم هیثم

صورتی

ابجد اسم هیثم

555

ابجد وسیط اسم هیثم

27

ابجد صغیر اسم هیثم

15

درباره نام هیثم

هیثم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هیثم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هیثم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,002 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هیثم

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم هیثم و معنی اسم هیثم

ریشه اسم هیثم

همانطور که گفتیم ریشه اسم هیثم عربی می باشد و تلفظ هیثم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هَیثَم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /haysam/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هیثم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هیثم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هیثم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

طبیب مشهور از مردم قرطبه

معنی اسم هیثم در لغت نامه دهخدا:
باز شکاری، جوجه کرکس، جوجه عقاب، ریگ توده سرخ یا زمین نرم، درختی است از حمض


معنی اسم هیثم در ثبت احوال

۱- جوجهی عقاب؛ ۲- جوجهی کرکس؛ ۳- (اعلام) ۱) هَیثَم بن اَسوَد، ابوالعریان، مَذحِجی [حدود ۱۰۰ میلادی] خطیب و شاعر اهل کوفه و از اعیان آن شهر، وی در نزاع میان عبدالله بن زبیر و عبدالملک بن مروان به یاری عبدالملک برخاست و در لشکرکشی مَسلَمة بن عبدالملک به قسطنطن یه نیز همراه وی بود؛ ۲) هَیثَم بن سَهل تستَری [۲۶۰-۱۵۲ قمری] محدث معمَّر؛ ۳) هَیثَم بن معاویه خراسانی [۱۵۶ میلادی] از امرای عصر عباسی که اصل او از مردم خراسان بود و در سال ۱۴۱ به حکومت طایف و مکّه منصوب شد وی مدت یک سال نیز امارت بصره را داشت.

حروف ابجد و طالع بینی نام هیثم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هیثم عدد " 555 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هیثم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هیثم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هیثم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هیثم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به اصیل، نجیب، پاک نژاد

روشنایی، تابناکی

ستاره

گل آورنده، زیبا

جامه در سر كشيده، سوره‌ی هفتاد و چهام از قرآن كريم

به گونه‌ احترام آميز به معنی دختر، دختربچه

نام دختر پادشاه ماد

آسمان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید