هیام

تشنه‌ی عشق، مجنون عشق

جنسیت اسم هیام

دختر

هیام به انگلیسی

heyam

تعداد هیام ها در ایران

1,598

تلفظ هیام به فارسی

هِيام

ریشه اسم هیام

عربی

تلفظ هیام به انگلیسی

/heyām/

رنگ اسم هیام

بنفش

ابجد اسم هیام

56

ابجد وسیط اسم هیام

20

ابجد صغیر اسم هیام

11

درباره نام هیام

هیام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هیام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هیام، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,598 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هیام

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم هیام و معنی اسم هیام

ریشه اسم هیام

همانطور که گفتیم ریشه اسم هیام عربی می باشد و تلفظ هیام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هِيام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /heyām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هیام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هیام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هیام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هیام در لغت‌نامه دهخدا :
دوست داشتن. شوریده شدن کسی از عشق و غیر عشق که نداند به کجا می‌رود.

معنی اسم هیام در فرهنگ فارسی :
جمع هائم، دوست دارندگان و عشاق وسوسه زده

معنی اسم هیام در ثبت احوال

دوست داشتن، ويژگي يا حالت كسي كه از فرط عشق و غيرعشق شوريده است و نمي‌داند به كجا میرود.

حروف ابجد و طالع بینی نام هیام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هیام عدد " 56 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هیام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هیام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هیام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هیام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم نازنین و نرگس (با ارزش و گلی خوشبو)

مانند هل، (به مجاز) خوش‌بو و معطر

بزرگ زاده، داده ماه

با وفا، آن كه يا آنچه به تعهد، دوستی و عشق پای بند باشد

شبنم صبحگاهی

آن كه نياكان و اجدادش از بزرگان و سروران است

مانند چهره، مثل رخ

شمشیر، ساحل دریا، ساحل رود

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید