هژیر

خوب، پسندیده، زیبا، چابک، هوشیار، نيك نژاد، نام پسر گودرز سردار ایرانی

جنسیت اسم هژیر

پسر

هژیر به انگلیسی

hazhir

تعداد هژیر ها در ایران

8,652

تلفظ هژیر به فارسی

هژير

ریشه اسم هژیر

فارسی , پهلوی

تلفظ هژیر به انگلیسی

/ha(e)žir/

رنگ اسم هژیر

نیلی

ابجد اسم هژیر

215

ابجد وسیط اسم هژیر

31

ابجد صغیر اسم هژیر

13

درباره نام هژیر

هژیر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هژیر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هژیر که در انگلیسی به صورت hazhir نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , پهلوی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 8,652 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هژیر

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم هژیر و معنی اسم هژیر

ریشه اسم هژیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم هژیر فارسی , پهلوی می باشد و تلفظ هژیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هژير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /ha(e)žir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هژیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هژیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هژیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هژیر در فرهنگ فارسی عمید:
پسندیده، نیکو، زیبا، جلد، چابک، زیرک، هوشیار.

معنی اسم هژیر در فرهنگ معین:
زیرک، هوشیار، نیکو، پسندیده.

معنی اسم هژیر در فرهنگ فارسی:
زیرک، هوشیار، پسندیده، نیکو، پسندیدگی، هوشمند، نیکویی، خوب، پسندیدگی، جلد، چابک.

معنی اسم هژیر در لغت‌نامه دهخدا:
نیکو، ستوده، پسندیده، خوب و نیک، جلد و چابک، هوشیار.

معنی اسم هژیر در ثبت احوال

(= هجير) ۱- خوب، پسنديده؛ ۲- زيبا؛ ۳- چابك، چالاك؛ ۴- (در حالت قيدي) به خوبي؛ ۵- (در پهلوي) خوب چهر، نيك نژاد؛ ۶- (اَعلام) نام پسر گودرز.

حروف ابجد و طالع بینی نام هژیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هژیر عدد " 215 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هژیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هژیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هژیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هژیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

کسی كه سجده مي‌كند، سجده كننده

نام چشمه ای در نزدیکی کعبه

پاک و مقدس، منزه

ترکیب دو اسم علی و حسن (بلندمرتبه و نیکو)

ترکیب دو اسم محمد و صادق (ستوده و راستگو)

خاک

دارای شکوه و زیبایی گل

داوری، دين، نام خواهر حضرت یوسف (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید