هویدا

روشن، آشکار، نمایان

جنسیت اسم هویدا

پسر

هویدا به انگلیسی

hoveyda

تعداد هویدا ها در ایران

648

تلفظ هویدا به فارسی

هُويدا

ریشه اسم هویدا

فارسی

تلفظ هویدا به انگلیسی

/hoveydā/

رنگ اسم هویدا

نارنجی

ابجد اسم هویدا

26

ابجد وسیط اسم هویدا

26

ابجد صغیر اسم هویدا

17

درباره نام هویدا

هویدا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هویدا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هویدا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 648 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هویدا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم هویدا و معنی اسم هویدا

ریشه اسم هویدا

همانطور که گفتیم ریشه اسم هویدا فارسی می باشد و تلفظ هویدا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هُويدا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hoveydā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هویدا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هویدا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هویدا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هویدا در فرهنگ فارسی عمید:
پیدا، آشکار، ظاهر، واضح و روشن

معنی اسم هویدا در لغت نامه دهخدا:
آشکارا، ظاهر، پیدا، روشن، سخت پیدا، نمایان، مبین

معنی اسم هویدا در ثبت احوال

روشن، آشكار، نمايان، خوب پيدا.

حروف ابجد و طالع بینی نام هویدا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هویدا عدد " 26 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هویدا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هویدا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هویدا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هویدا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جشن، خوشحالی، سرور

نام سنگی قیمتی به رنگ زرد و صورتی یا جگری

نام داماد داریوش که در شجاعت ممتاز بود

نام يكي از الهه‌‌هاي يوناني، نام نخستین زن دریانورد ایرانی، گوینده‌ی راستی

تحسين، ستايش، سپاس، تبريك، آفرينش، دعا

آنکه در غیاب کسی عهده دار مقام و مسئولیت اوست، جانشین، نماینده

فرخندگی، خجستگی، مبارکی

ترکیب دو اسم امیر و سامان (پادشاه و ترتیب)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید