هونیا

دارای نیای خوب، نیکوتبار، نیک نژاد

جنسیت اسم هونیا

دختر

هونیا به انگلیسی

hu niya

تعداد هونیا ها در ایران

2,234

تلفظ هونیا به فارسی

هونيا

ریشه اسم هونیا

فارسی

تلفظ هونیا به انگلیسی

/hu niyā/

رنگ اسم هونیا

زرد

ابجد اسم هونیا

72

ابجد وسیط اسم هونیا

24

ابجد صغیر اسم هونیا

18

درباره نام هونیا

هونیا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هونیا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هونیا که در انگلیسی به صورت hu niya نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,234 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هونیا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم هونیا و معنی اسم هونیا

ریشه اسم هونیا

همانطور که گفتیم ریشه اسم هونیا فارسی می باشد و تلفظ هونیا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هونيا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hu niyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هونیا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هونیا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هونیا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هونیا در واژه نامه آزاد:
شعر و آواز. نامی است برای دختران.

دارای نیای خوب، نیکوتبار، نیک نژاد؛ (= هونیاک) به معنی خوب نیا، دارای اصل و نسب اصیل، منتسب به خانواده‌ای شریف

معنی اسم هونیا در ثبت احوال

(هو = خوب + نيا) ۱- داراي نياي خوب، نيكوتبار، نيك نژاد؛ ۲- (در پهلوي) (= هونياك) به معني خوب نيا، داراي اصل و نسب اصيل، منتسب به خانواده‌اي شريف؛ [مكنزي اين واژه را در پهلوي مطبوع و لذت ‌بخش معنا كرده است].

حروف ابجد و طالع بینی نام هونیا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هونیا عدد " 72 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هونیا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هونیا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هونیا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هونیا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

موفقیت، کامیابی

آرامش دهنده، خوشبختی دهنده

ماه قشنگ و زيبا، (به مجاز) زيبارو

بنده خدای بزرگ

رهایی یابنده، رستگار شونده، رستگار، پیروز

بسیار بخشنده، از نام های پروردگار

ماه دخت، دختر ماه

همچون آتش سرزنده و روشن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید