هومن

دارنده‌ی روح خوب و نیک‌اندیش

جنسیت اسم هومن

پسر

هومن به انگلیسی

hu man

تعداد هومن ها در ایران

66,519

تلفظ هومن به فارسی

هومن

ریشه اسم هومن

فارسی

تلفظ هومن به انگلیسی

/hu man/

رنگ اسم هومن

زرد

ابجد اسم هومن

101

ابجد وسیط اسم هومن

17

ابجد صغیر اسم هومن

20

درباره نام هومن

هومن یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هومن پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هومن که در انگلیسی به صورت hu man نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 66,519 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هومن

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم هومن و معنی اسم هومن

ریشه اسم هومن

همانطور که گفتیم ریشه اسم هومن فارسی می باشد و تلفظ هومن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هومن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hu man/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هومن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هومن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هومن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم هومن در واژه‌نامه آزاد :
نیک‌اندیش، نیک‌نفس. نامی است برای پسران.


معنی اسم هومن در ثبت احوال

(هو = خوب + من/ مان = انديشه و روح) ۱- دارنده‌ي روح خوب و نيك انديش؛ ۲- (اَعلام) نام پسر ويسه و برادران پيران و يكي از سرداران افراسياب.

حروف ابجد و طالع بینی نام هومن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هومن عدد " 101 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هومن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم هومن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هومن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هومن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام فرشته نگهبان برف و باران و تگرگ

ترکیب دو اسم محمد و یونس (ستوده و نام یکی از پیامبران)

یاری، مدد

بانگ بلند، نعره، فریاد

به رنگ ماه، (به مجاز) زيبارو

پانید، شکر، شیرین

پارسا و پرهیزگار

زیارت کننده، دیدار کننده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران