هومان

هومن، دارنده‌ی روح خوب و نیک اندیش، از شخصیت‌های شاهنامه

جنسیت اسم هومان

پسر

هومان به انگلیسی

hu man

تعداد هومان ها در ایران

10,280

تلفظ هومان به فارسی

هومان

ریشه اسم هومان

فارسی

تلفظ هومان به انگلیسی

/hu mān/

رنگ اسم هومان

سبز

ابجد اسم هومان

102

ابجد وسیط اسم هومان

18

ابجد صغیر اسم هومان

21

درباره نام هومان

هومان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هومان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هومان که در انگلیسی به صورت hu man نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 10,280 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هومان

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم هومان و معنی اسم هومان

ریشه اسم هومان

همانطور که گفتیم ریشه اسم هومان فارسی می باشد و تلفظ هومان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هومان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hu mān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هومان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هومان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هومان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

هومن
هومن: دارنده‌ی روح خوب و نیک اندیش

معنی اسم هومان در لغت نامه دهخدا :
از پهلوانان تورانی شاهنامه و برادر پیران ویسه است و ازسران لشکر افراسیاب. وی در جنگ به دست بیژن پسر گیو کشته شد.

معنی اسم هومان در فرهنگ فارسی :
نام یکی از سرداران افراسیاب و برادر پیران ویسه که در جنگ ایران و توران با طوس سپهبد سپاه ایران چندین جنگ کرد و میان پیران ویسه و خاقان چین که با افراسیاب در جنگ بر علیه ایران متحد شد رسالت کرد.

معنی اسم هومان در ثبت احوال

هومن

حروف ابجد و طالع بینی نام هومان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هومان عدد " 102 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هومان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هومان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هومان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هومان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

جوان بخت، پیروز بخت

آن که چهره و صورتی زیبا چون ماه دارد

حاکم، قاضی، داور، نام مردی بسیار سخاوتمند از قبیله طی

از شخصیت‌های شاهنامه

خداوند مجد و بزرگ

منسوب به عرفان

منسوب به شاه و شاهی

زن گندم‌گون، نسیم ملایم خنک در روز داغ تابستان، الهه عشق

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید