هوزان

نرگس نو شکفته

جنسیت اسم هوزان

دختر

هوزان به انگلیسی

huzan

تعداد هوزان ها در ایران

729

تلفظ هوزان به فارسی

هوزان

ریشه اسم هوزان

فارسی

تلفظ هوزان به انگلیسی

/huzān/

رنگ اسم هوزان

صورتی

ابجد اسم هوزان

69

ابجد وسیط اسم هوزان

21

ابجد صغیر اسم هوزان

24

درباره نام هوزان

هوزان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هوزان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هوزان، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 729 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هوزان

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم هوزان و معنی اسم هوزان

ریشه اسم هوزان

همانطور که گفتیم ریشه اسم هوزان فارسی می باشد و تلفظ هوزان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هوزان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /huzān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هوزان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هوزان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هوزان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نرگس نو شکفته

معنی اسم هوزان در ثبت احوال

نرگس شكفته.
[دكتر معين در حاشيه برهان قاطع آورده است اين واژه مصحف (تصحيف شده يا خطا شده در نوشته) كلمه‌هاي «موژان» و «موجان» مي‌باشد].

حروف ابجد و طالع بینی نام هوزان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هوزان عدد " 69 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هوزان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هوزان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هوزان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هوزان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مانند مینا، نام گلی است

ترکیب دو اسم یگانه و فاطمه (بی همتا و رانده شده از آتش)

ترکیب دو اسم محمد و عامر (ستوده و آباد کننده)

شکوه و جلال، عظمت، دارای قدرت، نیرومند و با شکوه

برتری دانش، اخلاق، و هنر، لطف، توجه، رحمت

نوعی آهو، زن سفید

ترکیب دو اسم معصومه و زهرا (بی‌گناه و درخشنده)

قله‌ی كوه، پهنا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید