هوریا

زیبارو

جنسیت اسم هوریا

دختر

هوریا به انگلیسی

huriya

تعداد هوریا ها در ایران

600

تلفظ هوریا به فارسی

هوریا

ریشه اسم هوریا

فارسی

تلفظ هوریا به انگلیسی

/huriyā/

رنگ اسم هوریا

بنفش

ابجد اسم هوریا

222

ابجد وسیط اسم هوریا

30

ابجد صغیر اسم هوریا

15

درباره نام هوریا

هوریا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم هوریا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم هوریا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 600 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم هوریا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم هوریا و معنی اسم هوریا

ریشه اسم هوریا

همانطور که گفتیم ریشه اسم هوریا فارسی می باشد و تلفظ هوریا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هوریا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /huriyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هوریا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هوریا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هوریا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به هور
هور: آفتاب، خورشید
مجازا زیبارو

معنی اسم هوریا در ثبت احوال

[(هور = خورشید + ی (پسوند نسبت) + ا (پسوند نسبت)]، 1- منسوب به خورشید؛ 2- (به مجاز) زیبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام هوریا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هوریا عدد " 222 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هوریا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هوریا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هوریا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هوریا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن كه به يگانگی خداوند ايمان دارد، یگانه پرست، يكتا پرست

منسوب به عهد، زن پایبند به عهد و پیمان

ترکیب دو اسم امیر و عرشیا (فرمانروا و ملکوتی)

جدید، نو

پادشاهان، بزرگان، سروران

در کمال عدل و داد، بهترین هدیه خداوند

مخففِ پادشاه، بزرگ

چابك، تند و تيز، سريع

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید