هورام

پیرو نیکی، مطیع خوبی

جنسیت اسم هورام

پسر

هورام به انگلیسی

huram

تعداد هورام ها در ایران

2,271

تلفظ هورام به فارسی

هورام

ریشه اسم هورام

عبری

تلفظ هورام به انگلیسی

/hurām/

رنگ اسم هورام

صورتی

ابجد اسم هورام

252

ابجد وسیط اسم هورام

24

ابجد صغیر اسم هورام

18

درباره نام هورام

هورام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم هورام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم هورام که در انگلیسی به صورت huram نوشته میشود و به دلیل ریشه عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,271 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم هورام

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم هورام و معنی اسم هورام

ریشه اسم هورام

همانطور که گفتیم ریشه اسم هورام عبری می باشد و تلفظ هورام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " هورام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /hurām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم هورام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم هورام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم هورام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

پیرو نیکی، انسان شاد و خنده‌رو، هنگام طلوع آفتاب، نام پادشاهی در کتاب مقدس .

معنی اسم هورام در ثبت احوال

۱- مرتفع؛ ۲- (اَعلام) نام شهریار جازر که در هنگام افتتاح فلسطین بر جارزشهریار بود.

حروف ابجد و طالع بینی نام هورام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم هورام عدد " 252 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد دارای رفتار تندخو و آتشین مزاج هستند و به اطرافیان خود امر و نهی می کنند. آنها طبع گرمی دارند و زیبا هستند. آنها با شخصیت قوی و پرانرژی هستند و همواره برای رسیدن به هدف‌های خود تلاش می‌کنند. زیبایی در بیان صفاتشان نه فقط در ظاهر آنها مشهود است، بلکه در رفتار و اعمالشان نیز مشهود است. به دلیل رفتار تندخو و آتشینشان، آنها معمولاً در جمع اطرافیان خود توجه می‌کنند و نظرات خود را بیان می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم هورام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم هورام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم هورام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم هورام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نان فروش دورگرد، خرد کننده، نام یکی از اصحاب پیامبر اسلام (ص)

مانند ماه، زیبارو

مونث ماهد، گستراننده، یکی از نام‌های خداوند

دختر بزرگ، دختر ماه گونه، (به مجاز) زيبارو

مازیار، نام پدر علی اهوازی که توفیق ملاقات با امام زمان (عج) را به دست آورد

قسمت کننده، نام فرزند امام حسن (ع) كه در واقعه‌ي كربلا شهيد شد

ترکیب دو اسم امین و رضا (امانت‌دار و خشنود)

ترکیب دو اسم محمد و مسلم (ستوده و پیرو دین اسلام)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید